گروه: اخبار استان خبر: 162870 / تاریخ انتشار : 1399/6/10 ساعت : 13:47
مدیر عامل آبفای استان مطرح کرد؛

نبود منابع پایدار و جاده های خاکی عامل کم آبی در دیشموک

مدیر عامل آبفای استان با اشاره به حجم مشترکین و روستاهای تحت پوشش شبکه آب گفت : جاده های خاکی و نبود منابع آبی پایدار عامل کم آبی در دیشموک است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در برخی  ازنقاط استان کهگیلویه و بویر احمد به واسطه پراکندگی جمعیت و مشکل زیرساختی عملاً امکان تامین آب پایدار برای مردم امکان پذیر نیست.

 
در بخش دیشموک که روستاهای زیادی را تحت پوشش دارد مشکل کم آبی یکی از معضلاتی است که در برخی از هفته ها و روز های گرم ایام تابستان خودنمایی کرده و به بحث اول این منطقه تبدیل می شود.
 
جاده های خاکی این روستاها موجب می شود تا انتقال آب از برخی روستاها با دشواری همراه باشد و آب پایدار مهمترین مطالبه مردم این منطقه است.
 
 
 مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با این وجود اما ما بیکار ننشستیم و با همین شرایط بودجه ای و درآمدها در همه مناطق شهری و روستایی پروژه هایی را در دست اجرا و تمام شده داریم.
 
 
فیض اله پاسره گفت: در منطقه دیشموک که هم دغدغه برخی رسانه ها بود و هم اخیراً امام جمعه محترم آن نیز انتقاداتی داشته اند.
 
وی افزود: در  منطقه دیشموک  ۴۷ روستا با ۲۹۰۰ مشترک آب داریم که توسط ۳ حلقه چاه عمیق و یک دهنه چشمه و با ایجاد ۲۸۰ کیلومتر لوله گذاری آبرسانی می شود، شهر دیشموک نیز با دو حلقه چاه عمیق آبرسانی می‌شود.
 
پاسره با اشاره به دیگر زیرساخت های بخش دیشموک گفت:  مجتمع آبرسانی اسفندان شامل ۸ روستا تا نزدیکی رودخانه سمه را تامین می‌کند. مجتمع آبرسانی درغک آب ۴ روستا را  مجتمع آبرسانی لیراب تنگ تی آب ۶ روستا, مجتمع آبرسانی ده قاضی، ده احمد نیز با یک حلقه چاه، ۲۹روستا را تحت پوشش دارند.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای شهر دیشموک نیز اخیراً چاهی به عمق ۱۷۰ متر حفاری شده که برای تجهیز، راه اندازی و انتقال آن به ۱۵ میلیارد ریال نیاز است که دنبال تأمین آن هستیم.
 
 
پاسره با اشاره به اینکه پس در این منطقه  مشکلی از بابت زیرساخت و کار عمرانی نبوده و آنچه موجب بروز مشکل شده است, نبود منابع پایدار و قابل اتکای آب است.
 
وی افزود: در این منطقه مشکل اصلی همان نبود منبع تأمین آب پایدار است، وگرنه همه زیرساخت ها فراهم شده است(روستایی که باید آب آن از منطقه دورتر و در ۵۰ کیلومتری با چند ایستگاه پمپاژ تأمین شود طبیعی است که آب پایدار نداشته باشد آنهم با شرایط جغرافیایی خاص استان! اگرچه همین مانع بزرگ هم بهانه نشده و ما تمام تلاشمان را برای رساندن آب به مردم نجیب و عزیز این دیار کرده و میکنیم).
 
 
مدیرعامل آبفای استان در خصوص راه اندازی مدیریت امور آب و فاضلاب در این منطقه گفت: شرکت های شهری و روستایی از ماه آغازین سال جاری ادغام شده اند، در همه مناطق به دنبال فعال کردن مدیریت امور آب هستیم اما افتتاح یک اداره بدون امکانات و فاقد توان اجرایی  سودی که ندارد هیچ، مردم را هم بدبین می کند. 
 
 
فیض اله پاسره رسیدگی بیشتر به مردم را یک ضرورت دانست که باید مرتباً در دستور کار باشد و اینچنین هم خواهد بود، تصریح کرد: این خدمات انجام شده در مناطق سخت گذر و دارای چالش های خاص جغرافیایی که در قبل از انقلاب اصلأ اعتقادی به آن نبود بی شک خدمات نظام و دولت است که به فرموده رهبر معظم انقلاب باید گفته شود و انتظار از هر مسئولی نیز همین است، در کنار گفتن مشکلات و پیگیری خواست مردم توقع می‌رود خدمات هم گفته شود تا مردم خدای ناکرده از کارآمدی انقلاب و نظام دلسرد نشوند.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.