گروه: اخبار استان خبر: 162485 / تاریخ انتشار : 1399/5/30 ساعت : 10:07
حجت الاسلام و المسلمین افتخاری:

خدمات دهی به هیات ها منوط به ثبت نام و صدور مجوز از سامانه بیرق است

مدیر کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیئت‌های عزاداری استان برای برپایی مراسم در ایام محرم باید دارای مجوز و در سامانه بیرق ثبت نام کنند و بدون مجوز امکان برپایی مراسم نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا افتخاری در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  با توجه به شیوع کرونا و اهمیت برگزاری مراسم‌های ویژه ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم استان را به رعایت مسائل بهداشتی دعوت کرد .

 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان کرد: بر اساس دستور العملها مراسم دارای مجوز باید در اماکن باز با رعایت فاصله گذاری انجام و هیئت‌ها برای برگزاری مراسم باید در سامانه بیرق درخواست بدهند و مجوز دریافت کنند .

 

حجت‌الاسلام و المسلمین افتخاری در خصوص آخرین آمار ثبت‌نام هیات ها در سامانه بیرق گفت: طبق آخرین آمار تا امروزبالغ بر 330 هیات از بین هیات های مذهبی و مساجدی که تصمیم به برگزاری مراسم عزاداری در دهه اول ماه محرم دارند، در سامانه بیرق به ثبت رسیده و این روند در حال افزایش است.

 

وی دسته روی هیات را ممنوع اعلام کرد و ابراز داشت: در رابطه با برگزاری مراسم شیر خوارگان تاکنون دستور العملی در این خصوص دریافت نکرده ایم .

 

افتخاری در این گفتگو تعداد هیات های فعال و غیرفعال استان را بیش از 900 هیات عنوان کرد و ابراز داشت :برگزاری مراسمات بدون مجوز ممنوع است .

 

مدیر کل سازمان تبلیغات با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل ها الزامی بوده و خدمات دهی به هیات ها منوط به ثبت نام و صدور مجوز از سامانه بیرق است خاطرنشان کرد: امسال تاکید ما بر جیره خشک است که هیئت‌ها و مردم می‌توانند مواسات نذر خود را ادا کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.