گروه: اخبار استان خبر: 162103 / تاریخ انتشار : 1399/5/22 ساعت : 22:02
جزئیات دیدار صمیمی تشکل های دانشجویی با فرمانده سپاه فتح؛

گام بلند فرمانده سپاه فتح و بسیج دانشجویی برای شکوفایی جنبش دانشجویی/سردار خرم دل: قشرهای دانشجویی مطالبه گری از مسوولان را دنبال کنند

سردار خرم دل در نشست با تشکل های دانشجویی با اشاره به این که شما دانشجویان ویترین و الگو هستید بیان کرد: دانشجویان می توانند در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب، مبارزه با رانت، پارتی بازی و بی عدالتی از مسوولان مطالبه داشته باشند و در این راستا گام بردارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  شب گذشته نشست تشکل های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با فرمانده سپاه فتح برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست مسئول بسیج دانشجویی استان با اذعان بر اینکه  ما به عنوان یک برادر به تشکل های دانشجویی نگاه می کنیم حتی  اگر اختلاف سلیقه ای وجود داشته باشد گفت: بسیج دانشجویی در کلام امام و رهبری  نیرویی جوان و مومن انقلابی بوده که در بدنه جامعه است .

 

پرهیزگار اظهار داشت: بسیج دانشجویی به نهضت مسئله محوری و مسئله های مشترک نگاه می کند این موضوع سبب پیشرفت گام دوم انقلاب می شود.

فرمانده سپاه فتح با اشاره به اینکه با مجموعه دانشجویی ارتباط دارم، گفت :در این نشست شاید مبنا بر این است که از هم دور هستیم و از فاصله ها  همدیگر را قضاوت می کنیم، اما در خصوص مفاهیم ارزشمندی مانند عدالت، برابری، نقطه اشتراکات و نظرات شبیه به هم داریم.

 

وی در ادامه افزود: نظرات و تفکرات شما را مربوط به نظام و انقلاب می دانیم و باید  برای نزدیکی و تبدیل این نظرات جهت دست یابی به  رویکردی برای پیشرفت انقلاب گام برداریم.

 

نماینده بسیج فرهنگیان استان گفت: دانشگاه فرهنگیان در بحث تربیت و پرورش دچار مشکل است و راهکار پیشنهادی توجه به بیانات رهبر انقلاب در سند تحول  بنیادین آموزش و پرورش است اما این سند اجرایی نشده است.

وی افزود: بسیج دانشجویی درصدد است در راستای سند تحول بنیادین حرکت کند و تقاضا داریم سپاه استان برای آموزش این سند به دانشجویان کمک کند.

 

وی در ادامه در خصوص آموزش فضای مجازی گفت: باید آموزش فضای مجازی در مناطق روستایی برای کودکان و دیگر اقشار دنبال شود.

 

کرم زاده مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یاسوج گفت: از دانشجویانی که از وظیفه دانشجویی و رسالت های آن  دور شدند گلایه داریم، و می طلبد دانشجویان با برگزاری نشست های هم اندیشی  این مشکلات را بررسی کنند.

 

وی افزود: برخی از این دانشجویان به صورت مطلق مسائل و موضوعات  اشخاص  سیاسی را دنبال می کنند که سبب دوری از هدف های دانشجویی، عدم مطالبه گری و عدم جذب در تشکل های دانشجویی می شود، از طرفی برخی مدیران دانشگاه ها سعی دارند دانشجو را از اهداف تشکل ها دور و به اهداف دیگر سوق دهند.

 

تعالی فر دبیر انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور با اشاره به اقدام خوب سپاه فتح برای  میزبانی از تشکل های دانشجویی و شنیدن  مطالبات آنها گفت: در دانشگاه پیام نور نامهربانی به دانشجویان بسیج و انجمن اسلامی می شود، و هیچگونه حمایتی از این دو قشر صورت نمی گیرد، امید داریم علل و ریشه های این دوری پیدا شود زیرا باور داریم جامعه با یک قشر و گروه ساخته نمی شود.

 

وی افزود: با حضور بسیج، انجمن ها و تشکل ها، پیشرفت ها  حاصل می شود و باید تلاش کرد تبعیض ها کمتر و دورهمی بیشتر شود.

---

نماینده انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: پیگیری آموزش  کادر درمان بیمارستان جدید یاسوج برای مبارزه با کرونا باید دنبال شود، در این خصوص پرستارانی اعتراضاتی داشتند زیرا چند سال فعالیت داشتند اما نمی توانند در بخش بیماران کرونایی فعالیت کنند.

 

وی افزود: تقاضا داریم سپاه فتح استان ۵۰ عنوان کتاب در زمینه های مختلف به کتابخانه ها هدیه کنند.

 

تعالی فر ادامه داد: بسیج دانشجویی مطالبه گری ها در خصوص سد چم شیر، کارخانه قند، و دیگر موضوعات را دنبال کرده است، و باید با هم افزایی  مطالبه گری ها افزایش پیدا کند.

 

 گودرزی دبیر تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد  اسلامی گفت:  دانشگاه آزاد یاسوج برگزاری امتحانات را  به صورت حضوری برگزار کرد و برای  پیگیری این موضوع به دلیل  پاسکاری ها و نتیجه آن سرانجامی حاصل نشد.

 

وی افزود: در هفته های پیش خواننده ها در یک مهمانی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی تجمع داشته  و در فضای مجازی انتشار پیدا کرد،  اما وقتی دانشجویان می خواهند جلسه و برنامه ای برپا کنند به بهانه  کرونا اجازه برگزاری نمیدهند.

 

خسروی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد گفت: مرزبندی هایی در دانشگاه به وجود آمده که ممکن است ناشی از برخی امتیازات باشد، و همین موضوع سبب عدم اقبال به برخی تشکل ها شده است.

 

محمود محمدی فعال رسانه ای و فضای مجازی در ادامه این نشست با اشاره به برخی از فعالیت های فضای مجازی گفت: یکی از برنامه های فضای مجازی بررسی معضل فرهنگی آبشار یاسوج بود که در این راستا فعالیت های خوبی انجام شد.

 

وی با اشاره به وجود ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در این مکان تفریحی و گردشگری تاکید کرد: با ایجاد برنامه و موجی در فضای مجازی آسیب ها دنبال شد و در این خصوص مسئولان از جمله استاندار به این قضیه ورود کردند.

 

محمدی در ادامه خاطر نشان کرد: مقوله مسکن و اجاره بهاء یکی از موضوعات و دغدغه های مردم است، که در فضای مجازی  به منظور کنترل قیمت ها اقداماتی دنبال شد و در این رابطه حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد واکنش نشان داد و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.

 

وی افزود: نهضت سواد رسانه ای با نام نسرا به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در خصوص آسیب ها و فرصت های  فضای مجازی در نقاط مختلف استان دنبال می شود.

 

 گنجی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه بحث کارخانه قند یاسوج تا امروز توسط بسیج دانشگاه یاسوج پیگیری شد تصریح کرد :در خصوص انتخابات بسیج دانشجویی هیچگونه جانبداری نداشت  .

 

سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل در ادامه این نشست با اشاره به اینکه : گاهی یک بیانیه با کار و تلاش،  کار رسانه  و فضای مجازی را انجام خواهد داد گفت: هرچند فعالیت های  شما دچار  مشکلاتی است اما نباید ناامید شد و اگر فشارهایی توسط مدیران وارد می شود نباید به ناامیدی منجر  شود.

 

 خرم دل با اشاره به اینکه نباید تحریف باشد گفت : چه کسی لانه جاسوسی را تسخیر کرد؟ چه کسی در ۱۶ آذر حضور پیدا کرد؟ همین دانشجویانی که به دنبال ایرانیت و اسلامیت بودند، اما بعد از انقلاب برخی از این تشکل ها با تحریف و نفوذ مواجه شدند، حتی به دلیل تحریف در ارزش ها این تشکل ها تبدیل به حامی آمریکا شدند.

 

---

فرمانده سپاه فتح افزود: برخی از افرادی که در تشکل ها هستند و نزدیکان آنها  دارای سوابق بسیج و جبهه و جنگ بودند اما مشکلاتی برای آنها به وجود آمد که دلیل آن تحریف در ارزش ها بود.

 

سردار خرم دل گفت : رسالت اصلی امروز شما دانشجویان آگاهی بخشی بوده  و برای این موضوع یک فرد هم می تواند عضو تشکل ها و هم  در بسیج عضو باشد زیرا بسیج جناحی نیست و متعلق به همه اقشار جامعه  است.

 

وی گفت: در کهگیلویه وبویراحمد در بحث مراسمات ملی، در حوزه ایثارگری و نوع دوستی مانند کمک به  سیل زدگان  به خوبی عمل شد در همین رابطه در قضیه سیل سوسنگرد با اینکه سپاه تهران معین کمک رسانی بود ۳۵ کامیون کمک رسانی از کهگیلویه و بویر احمد ارسال شد.

 

فرمانده ارشد نظامی استان با بیان اینکه با وجود اینکه  تفاوت ها در قوم و قبیله این استان وجود دارد اما  همه در زمان مشکلات وحدت دارند تاکید کرد :دانشجویان می توانند  از همه این ارزش ها  بهره برداری کنند.

 

خرم دل گفت: شما دانشجویان ویترین و الگو هستید و کسانی که به سمت انجمن و بسیج جذب می شوند باید برای آنها برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی داشته باشید.

خرم دل تصریح کرد :دانشجویان می توانند در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب،  مبارزه با رانت، پارتی بازی و بی عدالتی از مسوولان مطالبه داشته باشند و در این راستا گام بردارند.

 

 

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان برای رشد و پیشرفت باید سعه صدر داشته باشند و اگر انتقادی حتی به بنده داشته باشید می توانید بیان کنید گفت :بسیج و تشکل ها می توانند در بحث خدمت رسانی، تبیین ارزش ها، مطالبه گری ها دارای اهداف مشترک باشند.

 

فرمانده سپاه فتح گفت : امروز شما دانشجویان به دلیل اینکه برای رشد و پیشرفت کشور تلاش می کنید باید مقوله هایی مانند نفوذ که خدشه به این اهداف و ارزش ها وارد می کند را شناسایی و در مقابل آن ایستادگی  کنید.

 

او همچنین گفت : پیگری موضوعات سد چم شیر و کارخانه قند از کارهای خوب دانشجویان است که البته در سایه وحدت و  تعامل می تواند گام های بیشتر و با کیفیت تری برداشته  شود.

 

فرمانده سپاه فتح تاکید کرد: به شدت با مرزبندی هایی نظیر اصول گرا و اصلاح طلب مخالف هستیم، ما با ضد انقلاب مرزبندی داریم این مرزبندی با برادرانمان در تشکل ها وجود ندارد.

 

سردار خرم دل با بیان اینکه در انتصابات دخالتی نداریم افزود: اگر انتصابی قرار است از عناصری مانند ضد انقلاب باشد بدون تعارف به ان ورود می کنیم.

 

خرم دل در پایان گفت: شما دانشجویان در اماج و تیرس دشمنان و بدخواهان  هستید، باید فرصت ها را شناسایی و در مقابل تهدید ها گام بردارید.

 

 

 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.