گروه: اخبار استان خبر: 162071 / تاریخ انتشار : 1399/5/21 ساعت : 11:34
در نشست ستاد مقابله با کرونا مطرح شد

هشدار فرماندار گچساران برای پرهیز از عادی انگاری مردم و کم کاری مسئولان شهرستان

فرماندار گچساران گفت: روند فوتی های ناشی از کرونا در شهرستان کمتر شده است اما تاکید این است که مسئولین اقدامات را رها نکنند و همچنان با جدیت پای کار باشند و از هادی انگاری شرایط نیز پرهیز شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرماندار گچساران صبح امروز  در نشست ستاد مقابله با کرونا ضمن قدردانی از اعضای ستاد مقابله با کرونا و گشت های کنترل که در پیک کرونا و قرمز بودن شرایط شهرستان نیز جانانه تلاش کردند اظهار کرد: نباید شرایط را عادی جلوه دهیم،هرچند این ویروس ناشناخته است و قطعا با توجه به شرایط آب و هوایی و فصول دیگر باز هم شرایط این بیماری متفاوت خواهد بود.


خوانپایه تصریح کرد:در اردیبهشت ماه در شهرستان، چندان بیمار کرونایی نداشتیم و همین عادی انگاری و به نوعی هم غفلت مسئولان موجب بروز پیک دوم با شیب بسیار خطرناک در این شهرستان شد.


وی افزود: وقتی در روزهای پیک کرونا در بیمارستان شهر ۵۲بستری داشتیم و الان به ۲۴نفر رسیده است پس اقداماتی نیز انجام شده است چرا که مردم هم پای کار آمدند و رعایت کردند .
 

فرماندار گچساران ادامه داد: هنوز سایه این ویروس در شهرستان وجود دارد و روند مقابله همچنان ادامه خواهد داشت و لازم است که مردم خوب شهرستان اصول بهداشتی را با جدیت دنبال کنند و مسئولین همچنان حس مسئولیت پذیری را داشته باشند و این شیب نزولی را مد نظر داشته باشیم.


خوانپایه اظهار کرد: بایستی قدردان مردم باشیم چرا که بازدیدهایی در سطح شهر داشتیم و مشاهده کردیم که مردم با حساسیت خاصی اصول بهداشتی را رعایت می کنند اما وظیفه ما نیز بیشتر شده است و در مراسمات محرم با توجه به ابلاغیات باید در شهر موارد لازم‌ را رعایت کنیم.


وی گفت:بنابراین بایستی نظارت و کنترل را بیشتر کنیم و گشت های مشترک ما نیز برنامه ریزی لازم را به منظور کنترل و نظارت بر عزاداری هیات های مذهبی در ایام محرم داشته باشند.


فرماندار در ادامه بیان کرد: تشکیل کارگروه ها نیز باید در راستای برگزاری مراسمات محرم انجام شود و اگر بخواهیم از این وضعیت عبور کنیم باید خود سازمان ها و هیات های مذهبی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در این ایام را با جدیت دنبال کنند.


خوانپایه اظهار کرد:اگر چه این روزهاشیب ویروس کرونا در گچساران روند نزولی دارد اما بایستی مراقب باشیم که بحث سلامت مردم نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که کسی نخواهد از این شرایط سوء استفاده کنند.


فرماندار گچساران تصریح کرد:هم مردم باید هوشیار باشند و هم مسیولین‌پای کار بیایند و حساسیت ویژه ای هم در این خصوص داشته باشند.


وی افزود:هرچند جلساتی باید در اجرا و برگزاری عزاداری محرم نیز داشته باشیم تا با تضمین سلامت مردم عزاداری های شایسته ای با توجه به شرایط و دستورالعمل ها نیز داشته باشیم، نباید از شرایط فعلی غافل شویم هرچند شرایط امروز گچساران که به عنوان اولین شهرستان قرمز استان بود سیر نزولی پیدا کرده است و نشانگر اقدامات خوبی است که انجام شده است اما نباید از این موضوع نیز غفلت کرد و عادی انگاری شود.


خوانپایه بیان کرد:ادارات هم باید رصد شوند و بازهم پروتکل های بهداشتی با جدیت پیگیری شود در بازار هم کنترل و نظارت با همان شدت و جدیت دنبال شود.


وی گفت:خوشبختانه کارهای خوبی انجام شد و نتیجه را هم می بینیم و روند فوتی های ناشی از کرونا هم در شهرستان کمتر شده است اما تاکید این است که مسئولین اقدامات را رها نکنند و همچنان با جدیت پای کار باشند.
انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.