گروه: اخبار استان خبر: 162048 / تاریخ انتشار : 1399/5/20 ساعت : 21:34

تصمیماتی جدید برای برطرف شدن مشکلات گلخانه داران یاسوجی/از هفتخوان بانک صادرات تا پرداخت تسهیلات بدون ضامن+تصاویر

شامگاه امشب نشست بررسی مشکلات گلخانه داران کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون اقتصادی استاندار، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیر کل تامین اجتماعی و دیگر مسوولان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شامگاه امشب نشست بررسی مشکلات  گلخانه داران کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون اقتصادی استاندار، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیر کل تامین اجتماعی و دیگر مسوولان برگزار شد.در این نشست مدیر کل جهاد کشاورزی با تبریک روز خبرنگار گفت: گل خانه داران در ایام کرونا از عدم فروش گل دچار مشکل هستند  در شرایط حاضر ۵۰ هکتار  گلخانه داریم، و در یک‌ماه اخیر نامه ای جهت بخشودگی از کارفرمایی برخوردار بودند که در حال حاضر این شرایط لغو شده  است.وی افزود: مکاتباتی با استانداری و وزارت خانه برای این قشر داشتیم تا ضرر و زیان های آنها پیگیری و بررسی شود.مدیر کل تامین اجتماعی استان بیان کرد: گل خانه داران اقشار ارزشمندی هستند که آسیب هایی  به آنها وارد شده است و تمام مواد آنها از خارج وارد می شود.معاون اقتصادی استاندار از نبود رئیس اتحادیه گل خانه داران در جلسه گلایه داشت که دستور به ارتباط تلفنی با فتحی رئیس این اتحادیه داد که هرچه سریع تر در جلسه باید حاضر شود، تاکنون در خصوص مشکل خودشان مطلبی بیان نکردند واگر امروز مشکلی وجود دارد باید در جلسه حضور پیدا کرده که وضعیت گلخانه داران مشخص شود.

معاون اقتصادی از ابلاغیه لغو معافیت سهم بیمه بیکاری از مدیر کل تامین اجتماعی جویا شد که نامه ای از طرف یکی از کارفرمایان گلخانه ای در این خصوص رویت و قرائت شد.


نور محمدی مدیرکل تامین اجتماعی نیز گفت: ابلاغیه فوق از تیرماه سال گذشته است، اما تا امروز اجرا نشده است، با فیلم برداری ها و عکس برداری از گلخانه ها بیان کردیم که آنها مشمول کمک های دولتی هستند اما در مرکز بیان شد شما مرتکب تخلف شدید و باید لغو معافیت بیمه کارفرمایان اقدام کنید.


صمیمی دوست نیز گفت: برای لغو معافیت سهم حق بیمه کارفرمایان باید ابلاغیه کشوری داشته باشید.وی گفت: اگر مصوبه دولت، و هئیت وزیران در خصوص این مورد باشد باید اجرا شود در غیر اینصورت خود وزیران این موضوع را لغو کنند.


صمیمی دوست بیان کرد: در جلسه بعد سازمان تامین اجتماعی موظف است طبق ابلاغیه هیئت وزیران اقدام کند و حق هیچگونه تبعیضی ندارد مگر اینکه خود هیئت وزیران در نوع گلخانه ها مطلبی را در خصوص لغو معافیت سهم‌کارفرمایی گلخانه داران اعلام کند.


 عوض زاده از ثبت نام در سامانه کرونا خبر داد و گفت هفتخوان بانک صادرات را برای جذب این تسهیلات دنبال کردیم.


عوض زاده بازرس اتحادیه گل و گیاه گفت: دستورالعمل مبهمی در حال بررسی است و تقاضا داریم در خصوص دستورالعمل هایی فعالیت شود که قطعیت دارد زیرا دچار مشکلات زیادی شدیم.

 

دانش آموزان در پاسخ گفت: دو بخشنامه در خصوص تسهیلات کرونا اعلام شده است به مدیر عامل بانک صادرات صحبت خواهد شد و مشکل فوق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.رئیس شورای سیاست گذاری بانک های استان نیز در این نشست گفت: اگر بدهی معوق داشته باشید حق ندارند بیان کنند به دلیل بدهی معوق تسهیلات در‌ اختیار شما قرار داده نمی شود.صمیمی دوست خطاب به مدیر کل بانک صادرات گفت: به واحد های زیر مجموعه خود اعلام کنید اگر افرادی دارای بدهکاری باشند این موضوع برای پرداخت تسهیلات کرونا لحاظ نشود.

 

معاون اقتصادی استاندار خطاب به روانا مدیر عالم بانک صادرات گفت: در خصوص دریافت تسهیلات کرونا تا مبلغ ۱۶ میلیون تومان ضامن نباید درخواست شود، و سفته باید امضاء‌ تحویل داده و امضاء کنند و از ۴۸ میلیون تومان به بالا نیاز به ضامن است.

 

 
 
 
 
 
 

در حال تکمیل...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.