گروه: اخبار استان خبر: 161961 / تاریخ انتشار : 1399/5/18 ساعت : 17:16
بی رحمی کرونا با خانواده ای محروم در یاسوج;

فقر و داغی که بر دل کودکان یک خانواده نشسته است/ شما هم به خانواده ای رنجور عیدی دهید

پای فقر در کفش کرونا باعث شد تا سه کودک یک خانواده نیازمند نگاهشان پر از حسرت باشد، حسرتی که برای من و شما عادی است اما یک روز غذای کامل و طعم گوشتی که ماه هاست نچشیده اند برای این کودکان حسرت و آرزویی دست نیافتنی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کرونا ویروس مرد را از نامرد و  خوب را از بد جدا کرد، همه شاهد بودیم که در این شرایط سختی خیلی ها خود را  در مکانی پنهان کردند و خیلی ها دل به خطر دادند و وارد میدان جنگ با کرونا شدند.

 

اینکه همه کسب و کارها تعطیل شد شاید به نگاه خیلی ها فقط یک حرف باشد و شاید بارها هم گفته ایم باید اصناف تعطیل باشند، اما یک سوال از خود نپرسیدیم و شاید حتی به آن فکر هم نکرده باشیم که هر مغازه زندگی یک خانواده را می چرخاند اگر مغازه تعطیل شود خانواده های این مغازه داران باید چگونه زندگی بگذرانند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد خود معروف به محروم بودن است و این ویروس نا خوانده وضع را بسیار بدتر از قبل کرد، کرونا که آمد حتی کارگران هم دیگر کاری برای انجام دادن نداشتند، کرونا که آمد اجاره خانه ها اجاره مغازه ها عقب افتاد، کرونا به هیچ چیز و هیچکس رحم نکرد و نخواهد کرد، به راستی که شرایط زندگی را سخت کرد.

 

رهبر انقلاب دستور توزیع بسته های غذایی در میان مردم را دادند، مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز از این موضوع عقب نماندند اما اکنون بیش از 6 ماه از شیوع این ویروس در کشور می گذرد، کسب و کارها به شدت دچار اختلال شد، در همین مدت کوتاه شاهد افزایش صد برابری خیلی از اجناس بودیم و این صعودی بودن قیمت ها همچنان ادامه دارد.

 

این مقدمات را گفتم که به داستان زندگی یک خانواده یاسوجی برسم، خانواده ای که  وقتی درد و دلشان را می شنوی آنقدر به قلبت فشار می آیید که فکر می کنی در حال ایستادن است، خانواده ای که از دیدن شان شرمنده می شویم.

 

در حاشیه های شهر یاسوج خانواده ای زندگی می کنند که وضع شان از خیلی از ما بدتر است، خانواده ای با سه کودک که کرونا به آن ها نیز رحم نکرده است می توان حرف دلشان را از نگاه شان خواند.

 

پدر خانواده کارگر است کرونا ویروس این پدر کارگر را نیز بیکار کرده است، اکنون او مانده با اجاره خانه و سه کودک و همسری که در طول سه ماه گذشت شاید فقط یک یا 2 بار گوشت و یا مرغ دیده باشند چه برسد به آن که خورده باشند.

 

وقتی از نزدیک با این پدر صحبت کنید می توانید تمام درد را در چشمانش مشاهده کرد، پدری که جلوی فرزندان خود شرمنده است، پدری که در سه ماه گذشته نتوانسته یک غذای گرمو یا یک آب گوشت و کباب به کودکانش بدهد.

 

کودکانی که نگاهشان پر از حسرت است، حسرت چیزی که شاید برای من و شما داشتنش عادی است اما برای این سه کودک آرزو است، کودکانی که خیلی از شب و روزها هیچ غذایی برای خوردن ندارند، کودکانی که آنقدر نداری کشیده اند که می توان از چهره شان این موضوع را متوجه شد.

 

پدر هر روز به امید کار به محل تجمع کارگران مراجعه می کند اما باز عصر بدون هیچ مبلغی با چهر ای پر از شرمندگی به خانه باز می گردد و باز هم غذای این کودکان باید نان باشد، نانی که گاهی آن را هم قرض می گیرند، افزایش قیمت کالاهای اساسی زندگی خیلی ها را دچار مشکل کرده است.

 

این خانواده یاسوجی در شرایط بسیار نامناسب مالی قرار دارند، پدر خانواده باید هرروز شاهد گریه های جگرگوشه هایش باشد، که پول خریدن یک شکلات را هم ندارد،  آن ها می گویند خیلی از شب ها بدون هیچ غذایی می خوابند تا شاید فردا صبحانه ای برای خوردن داشته باشند، در طول روز شاید فقط یک وعده غذا بخورند.

 

خیلی ها به دنبال خرید ماشین اخرین مدل هستند اما این خانواده یاسوجی به دنبال خرید یک مرغ برای خوردن هستند، خیلی از ما به دنبال خرید بهترین لباس هستیم اما این پدر تلاش می کند شاید بتواند صبحانه و شام خانواده بچه های کوچکش را تامین کند.

 

اکنون زندگی این خانواده 5 نفری به سختی می گذرد، و به کمک من و شما نیاز دارد، خانواده ای که اگر من و شما دستشان را نگیریم ممکن است در آینده دچار مشکلات زیادی شوند.

 

هیچ کاری در این دنیا بدون اذن و اراده خداوند انجام نمی شود و شما که اکنون این گزارش را خوانده اید، بدون شک خواست خداوند بوده است، هم نوع خود را در این شرایط سخت دریابیم.

 

رسول خدا  صلی‌الله‌علیه‌وآله - فرمود: هر کس یک نیاز مؤمنی را روا سازد، خداوند حاجت‌های فراوان او را روا سازد که کمترین آن بهشت باشد.

 

اکنون این خانواده به کمک من و شما نیاز دارند، هر چقدر حتی اگر هزار تومان هم باشد می تواند نقش همان ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود را بازی کند، برای حفظ ابروی این خانواده از آوردن اسم و فامیلی آن ها خودداری شده است کمک های خود را به شماره کارت 5894631567767041 ارسال کنید سریع به دست این خانواده خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.