گروه: اخبار استان خبر: 161951 / تاریخ انتشار : 1399/5/18 ساعت : 13:11
رئیس امور عشایر کهگیلویه خبر داد؛

بهسازی چشمه های آب در بخش دیشموک کهگیلویه و بویراحمد

رئیس امور عشایر کهگیلویه ازبهسازی ۳۰ حلقه چشمه در مناطق عشایری بخش دیشموک خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس خداداد اجتهادی رئیس امور عشایر کهگیلویه در مورد بهسازی چشمه های بخش دیشموک در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تا کنون ۳۰ حلقه چشمه در مناطق عشایری دیشموک بهسازی شده است و بهسازی ۱۰ چشمه دیگر نیز دردستور کار قرار دارد.
 

اجتهادی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با سه دستگاه لودر و ماشین آلات راهسازی بیش از ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی و سخت گذر بخش دیشموک بازگشایی شد.وی به دو طرح مهم راهسازی مناطق عشایری بخش دیشموک هم اشاره کرد و ادامه داد: جاده ارتباطی عشایر این منطقه از مسیر بردگر به رودریش به طول ۹ کیلومتر در مناطق کوهستانی و سخت گذر در دست اجرا است.


رئیس امور عشایر کهگیلویه ادامه داد: تاکنون هفت کیلومتر از این مسیر کار شده و دو کیلومتر باقیمانده نیز در حال انعقاد قرارداد با پیمانکار برای تکمیل طرح هستیم.


اجتهادی گفت: با تکمیل این جاده مسیر عشایر این منطقه بیش از ۴۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.وی ساخت جاده ارتباطی عشایر از روستای درغک به سمت کوه سیاه لنده را نیز طرحی مهم در زمینه راه‌های ارتباطی عشایر بخش دیشموک عنوان کرد و افزود: این طرح به طول هشت کیلومتر در سال گذشته آغاز به کار کرده و شش کیلومتر از این مسیر بهسازی شده است.اجتهادی اضافه کرد: ساخت دو کیلومتر دیگر این محور به زودی آغاز می‌شود که با ساخت این جاده مسیر کوچ عشایر این منطقه به کوه سیاه لنده بیش از ۱۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.


وی به دیگر خدمات ارائه شده به عشایر اشاره کرد و گفت: علاوه بر خدمات ذکر شده کار توزیع آرد، سیلندر گاز و نفت سفید مورد نیاز عشایر به طور مستمر انجام می‌شود و این خدمات همچنان ادامه دارد.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.