گروه: اخبار استان خبر: 161911 / تاریخ انتشار : 1399/5/16 ساعت : 11:15
گزارش تصویری؛

برگزاری مراسم تکریم رئیس دادگستری گچساران/غریب پور به پایتخت می رود

آیین تکریم رضا غریب پور رئیس دادگستری شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد و به زودی رئیس جدید دادگساری این شهرستان معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز آیین تکریم رئیس دادگستری شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

فرماندار گچساران در این آیین گفت: در نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون سه قوه وجود دارد هرکدام مستقل اما در تعامل با هم هستند و وظایفی بر عهده دارند.
 

علی خوانپایه بیان کرد: مهمترین وظیفه قوه قضاییه همان بحث اجرای عدالت و اعاده دادرسی است و امنیت قضایی در سایه استقلال قوه قضاییه است که به حمایت از مظلومین منجر خواهد شد.


وی افزود: مهمترین موضوعی که در حوزه اجرایی است صیانت از حقوق بیت المال است که در حوزه دولت بسیار حائز اهمیت است که نیازمند تعامل و همکاری با قوه قضاییه است.


فرماندار گچساران تصریح کرد: بحث پیشگیری از وقوع جرم در این شهرستان با جدیت پیگیری می شد و جلسات متعدد و راهگشایی نیز برگزار شد و همکاری های خوبی دادگستری گچساران با حوزه دولت داشته و دارند.


خوانپایه تصریح کرد: قطعا مردم درباره عملکرد هر یک از مسئولین نظام قضاوت خواهند کرد و قطعا مردم گچساران خاطره خوبی از عملکرد و رفتارهای دکتر غریب پور خواهند داشت.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در ادامه این نشست گفت: بخشی از نارضایتی مردم از اطاله دادرسی است و رئیس محترم قوه قضایبه به طور جد و تمام قد وارد شدند و استان ها را مامور کردند که پرونده های معوق تعیین تکلیف شود.


وی افزود: قریب ۷۸درصد پرونده های معوق قبل از یکم دی ماه ۹۷ تعبین تکلیف شد و در دادگاه های تجدید نظر استان پرونده معوق نداریم.


فاتحی گفت: یکی از مشکلات دادگستری همین مقوله ابلاغ بود که به هردلیلی اشکالاتی داشت و بحث ابلاغ الکترونیک ابزاری برای مبارزه با اطاله دادرسی شد و ۹۷درصد ابلاغ ها به صورت ابلاغ الکترونیک است .


وی افزود: در سطح استان از ۸۹درصد به ۹۴درصد رسیده است و رتبه سوم کشور را در این خصوص  داریم.


فاتحی ادامه داد: استان ما در بحث امتیاز عملکرد قضایی در کشور اول است در حالی که زیر ساخت های لازم و مخابراتی که در برخی استان ها است را نداریم اما تلاش و همت همکاران اداری و قضایی استان در بحث استفاده از طرفیت الکترونیک قضایی اول کشور هستیم.


وی ادامه داد: در موضوع خروجی پرونده ها دادسرای مرکز استان رتبه اول تا سوم کشور است و این عوامل حاصل تلاش و مجاهدت شبانه روزی همکاران است با توجه به زیرساخت ها البته  آنکسی که بحث محرومیت را از استان برداشت خداوند خفه اش کند.


فاتحی گفت: در بحث اقدامات اجرایی که در انتخابات مجلس یازدهم  صورت گرفت استان ما ساختار عشایری و ایلی و قبیله ای دارد  و دارای روحیات و رسوم روستایی و عشایری داریم، اینکه انتخابات به خوبی برگزار شد و کمترین تنش را داشتیم حاصل زحمات همه دستگاه ها بوده است و در دادگستری استان در بحث انتخابات تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم اختصاص داده شد.

گفتنی است رضا غریب پور در حکمی از سوی ریاست  قوه قضائیه به عنوان معاون مجتمع قضایی تهران منصوب  شد.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.