گروه: اخبار استان خبر: 161888 / تاریخ انتشار : 1399/5/15 ساعت : 18:45

شمار جان باختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 60 نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه شمار قربانیان در کهگیلویه و بویراحمد به 60 نفر رسیده است، گفت: این بیمار مرد 53 ساله، دارای بیماری زمینه ای بود که بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کویید19 در کهگیلویه و بویراحمد به 60 نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه بیانکرد: این بیمار مرد 53 ساله، دارای بیماری زمینه ای بود که بر اثر ابتلا به کرونا در مرکز بهداشتی درمانی شهدای دولت آباد، بیمارستان شهید جلیل یاسوج جان خود را از دست داد.

 یزدان پناه گفت: هم اکنون 167 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 75 بیمار کرونایی قطعی بوده و 14 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 338 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد( ٦٠ درصد)، کهگیلویه(١٨ درصد)، گچساران( ١١ درصد) و چرام ( ٦درصد) بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه عنوان کرد: از مردم می خواهیم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و در ایام مبارک عید غدیر و تعطیلات پیش رو، از سفر و دید و بازدید بپرهیزند تا این رفتارها عاملی برای شیوع هر چه بیشتر این ویروس نشود.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد همه ما باید به سبک زندگی که کرونا تحمیل کرده است عادت کنیم. اگر شهروندان این توصیه ها را نادیده بگیرند، زنجیره شیوع بیماری افزایش یافته و این مسئله تبعات جبران ناپذیری برای سلامت مردم خواهد داشت. 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.