گروه: اخبار استان خبر: 161759 / تاریخ انتشار : 1399/5/21 ساعت : 08:55
در گفتگوبا امام جمعه شهرستان باشت مطرح شد؛

دشمن40 سال است تنهار راه مقابله با کشور را در تحریم می داند/راه مقابله با تحریم تکیه بر باورها ملی و توان داخلی است

امام جمعه باشت با اشاره به اینکه تنها راه پیشرفت کشور و مقابله با تحریم ها را تکیه بر توان داخلی و باورهای ملی است گفت:دشمن40 سال است تنهار راه مقابله با کشور را در تحریم می داند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرسحجت السلام والمسلمین عبودی امام جمعه شهرستان باشت گفت: دشمن 40 سال است  که راه مقابله با کشورمان را در تحریم می داند، اگر ما  توانمان را همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، بر تکیه و توان داخلی خود بگذاریم در بسیاری از زمینه ها عملا به خود کفایی می رسیم و به کشورهای بیگانه هم نیازی در بیشتر این زمینه ها نداریم.

 

وی در ادامه افزود:برای مثال در صنعت دفاعی و نظامی با توجه به اینکه تمام توانمان  بر تیکه برباورهای خودمان بوده است ،و تولیدات و موفقیت های که در این زمینه بدست آورده ایم با توجه به دانش بومی کشورمان است ،جهان را شگفت زده کرده ایم و همین باعث شده است تا در زمینه صنعت دفاعی به خود کفایی برسیم و در بعضی از موارد نیز به تولید انبوه برسیم که بیشتر این دستاورد ها در جهان بی نظیر هستند. که همین امر باعث شده است تا دشمن را به مذاکره وادار کند .

 

امام جمعه شهرستان باشت اظهار داشت: در حال حاضر مشکلاتی در بخش های اقتصادی کشور وجود دارد،و همین باعث شده است تا ما در بعضی از زمینه ها به بیرون از کشور وابسته شویم ،اما اگر با تکیه بر توان داخلی خود با توجه به ظرفیت هایی که در کشور  از لحاظ منابع انسانی و دیگر منابع غنی که در اختیار داریم  استفاده کرده بودیم، امروزه می توانستیم مثل صنعت دفاعی  بخش های زیادی از مشکلات اقتصلدی را موجود در کشور مان را حل کنیم.

 

او در ادامه گفت: دشمن در هیچ یک از وهده های خود در مذاکرات صادق نبود،و به آن هم عمل نکرد پس همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، آنها غیر قابل اعتماد هستند و نمی توان با آنها مذاکره کرد چون دنبال سهم خواهی بیشتر و محدود کردن بیشتر هستند،پس باید تمام تلاش خود را با تکیه بر توان و پتانسیلهای داخلی که در اختیار داریم به کار گرفت تا در بیشتر  زمینه ها به خارج از کشور نیازی نداشته باشیم.و اگر این برنامه ریزی را از همان اوایل در دستور کار قرار می دادیم امروز شاهد پیشرفت های چشمگیری در تمام زمینه ها از جمله بخش اقتصادی بودیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.