گروه: اخبار استان خبر: 161719 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 ساعت : 18:32
در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه مطرح شد

تشریح ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال آمیر احمد تقوی مقدم

امام جمعه دهدشت گفت: مرحوم تقوی خدمات زیادی در این استان و شهرستان انجام دادند. مهمترین خصیصه وی مبارزه با رسم و رسومات غلط بود و طلاب بسیار زیادی را به جامعه دینی معرفی کردند و غالب طلبه های استان در حوزه علمیه ایشان درس فرا گرفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای فرهنگی عمومی شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولان شهرستانی در دفتر امام جمعه شهرستان کهگیلویه با موضوع تکریم مفاخر و بزرگان شهرستان از جمله مرحوم میر احمد تقوی  برگزار شد.

 

حجت الاسلام علی وحدانی فر امام جمعه شهر دهدشت گفت: جایگاه عالم بسیار بالا و با فضیلت است و این عالم است که انسان ها را با فرهنگ دینی آشنا می کند که ثمره آن جهاد و شهادت است.

 

وحدانی فر گفت: مرحوم تقوی خدمات زیادی در این استان و شهرستان انجام دادند. مهمترین خصیصه وی مبارزه با رسم و رسومات غلط  بود و طلاب بسیار زیادی را به جامعه دینی معرفی کردند و غالب طلبه های استان در حوزه علمیه ایشان درس فرا گرفتند.

 

 

وی با اشاره به خدمات مرحوم تقوی گفت: با توجه خدمات فراوانی که مرحوم تقوی در جامعه انجام دانند جا داشت که حداقل کتاب هایی در مورد زندگانی وی نوشته می شد.

 

امام چمعه دهدشت ضمن گلایه از عدم حضور برخی از اعضا گفت:عدم حضور اعضای شورای فرهنگی عمومی در این جلسه پذیرفته نیست و لازم است که همه اعضاء در جلسات حضور داشته و مصوبات نیز اجرا شوند.

 

حجت الاسلام وحدانی فر با اشاره به برنامه ها و فعالیت هایی که در سالروز رحلت این عالم ربانی برگزار خواهد شد گفت: فضا سازی ورودی های شهر با بنر, نامگذاری یک خیابان به نام مرحوم تقوی, همچنین حضور یکی از فرزندان این عالم بزرگوار به همراه نماینده ولی فقیه در برنامه پخش زنده، تجدید بیعت روحانیون با مرحوم آمیر احمد تقوی و حضور بر مرقد ایشان از جمله برنامه هایی است که صورت خوادهد گرفت.

 

 

علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: جلسه فرهنگ عمومی یکی از جلسات مهم و ضروری در مورد مسایل فرهنگی است که سیاست گذاری های خوبی در مورد فرهنگ عمومی در این جلسه صورت می گیرد.

 

اتابک ضمن گلایه از برخی از اعضای غایب جلسه گفت: ادارات نمایندگانشان را به جلسات می فرستند و این فرد نه اختیاراتی دارد و نه از جلسه گذشته و مصوبات جلسه قبل آگاهی دارند.

وی افزود: حوزه فرهنگ در اداراتی چون شهرداری اعتباراتی دارد که به آن تخصیص داده شده و باید در مورد مسایل فرهنگی هزینه شود.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: جلسه فرهنگ عمومی یک نشست راهبردی است و بسیاری از مسایل کلی و مهم بررسی می شود و عدم توجه و اهمیت ندادن برخی از مدیران  جای تاسف دارد.

 

وی با اشاره به سالروز رحلت آمیر احمد تقوی گفت: ما هر کاری که  بتوانیم در قبال این شخصیت عالم انجام خواهیم داد و همکاری های لازم نهاد ها و دستکاه های مربط در این زمینه صورت خواهد گرفت.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.