گروه: اخبار استان خبر: 161687 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 ساعت : 08:00
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

توضیحات دادستان مرکز استان در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز در سروک یاسوج

علی ملک حسینی با اشاره به اختیارات قانونی جهاد کشاورزی جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر قانونی در سروک، تاکید کرد: مرجع قضایی دستور لازم را جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه سروک را را به جهاد کشاورزی اعلام کرده است.

علی ملک حسینی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص ساخت وسازهای غیر مجاز در سروک گفت: ساخت و سازهای سروک مربوط به سال های گذشته است، اما شورای تامین بیان کرده است در خصوص آنها  اقدامی صورت نگیرد.

 

دادستان مرکز استان با اشاره به اختیارات قانونی جهاد کشاورزی جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر قانونی  در سروک، تاکید کرد: مرجع قضایی دستور لازم را جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه سروک را را به جهاد کشاورزی اعلام کرده است.

 

وی گفت: در شرایط حاضر برای حفظ وضعیت موجود و  جلوگیری از ساخت  سازهای جدید با اینکه   چندین مصوبه  در شورای حفظ حقوق بیت المال و شورای پیشگیری از وقوع جرم برای حفظ وجود دارد، اما مشاهده می شود ساخت و سازهای جدید در اراضی کشاورزی صورت می گیرد.

 

دادستان مرکز استان در ادامه افزود: هر زمان جهاد کشاورزی استان جهت تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در سروک اعلام آمادگی کرد، نماینده ای معرفی شد اما معارضات شدید محلی و نظر شورای تامین برای توقف تخریب صادر شد.

 

 مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز سروک در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در شرایط حاضر اقداماتی مانند پایش، گشت، کنترل، مکاتبه با دهیاری جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سروک صورت گرفته است، و اکنون ساخت و ساز جدیدی صورت مشاهده نشده اما ساخت و سازهای قدیمی هنوز باقی هستند.

 

احسان نعمتی با اشاره به سامانه 131 جهت گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: مردم می توانند در هر نقطه ای از استان تخلفات مربوطه به ساخت و ساز را گزارش کنند تا جهت پیگیری اقدام شود.

 

نعمتی در خصوص برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر یاسوج افزود: در حاشیه شهر ساخت و سازهای غیر مجازی وجود داشت، که  اقداماتی از جمله اینکه قراردادهای آن جمع آوری، و تعهد گرفته و ادامه فعالیت آنها متوقف شد.

 

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان با سامانه 131 جهت پیگیری ساخت و سازهای غیر مجاز تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.