گروه: اخبار استان خبر: 161678 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 17:00
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

سخنان مقام معظم رهبری عمق استراتژی پوشالی امریکا را اشکار ساخت

سیدهادی میر حسینی گفت: امروز امریکا به یک انزوال و افولی تاریخی در این مقطع زمانی رسیده است به طوری مردم خود را نیز قتل عام می کند.

کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی روز عید سعید قربان گفت: هماهنگونه که مقام معظم رهبری در سخنرانی روز عید سعید قربان به خوبی همانند سنوات گذشته به زوال قطعی امریکا به دلیل مشکلات و خیانت های دولتمردان این کشور اشاره کرده است امروز نیز شاهد تحقق این مهم در ایالات مختلف این کشور هستیم.

 

وی افزود: یکی از شاخصه های مهم در افول امریکا از بین رفتن هیمنه و قدرت پوشالی آن در منطقه خاورمیانه توسط جمهوری اسلامی است چرا که هدف قرار دادن گران قیمت ترین پهباد جهان، دستگیری ملوانان امریکایی در خلج فارس، گرفتن بدون خسارت پهباد RQ170 با مهندسی معکوس ایرانی، حمله به پایگاه عین السد  و موارد دیگر از مهمترین دستاورد های قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است.

 

سید هادی مسیر حسینی تصریح کرد: یکی دیگر از معیار های افول امریکا بحث فاصله طبقاتی است که در این کشور وجود دارد و اصولا پایه ریزی این این کشور بر همین مبنا نیز بوده است و اقشار ضعیف و متوسط جامعه همیشه تحت سلطه سرمایه داران بوده اند.

 

وی افزود: جدای از فاصله طبقاتی که در امریکا حکم فرما است بحث تبعیض نژادی یکی از چالش های اصلی در امریکا است به طوری که جامعه سیاه پوست در این کشور همیشه مورد ظلم و ستم قرار گرفته و حتی نمونه ای بارز از این تبعیض نژادی بحث قتل جرج فلوید توسط پلیس این کشور است که در اوج بی رحمی به قتل رسیده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت:اعتراضات گسترده مردمی به خصوص رنگین پوستان در امریکا مهر تائیدی بر دامنه فراگیر تبعیض نژادی در این کشور است به طوری که چندین هفته است در ایالات مختلف این کشور شاهد راهپیمایی های گسترده و برخورد خشن پلیس این کشور با معرتضان هستیم.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: یکی دیگر از زمینه های افول امریکا ناتوانی دولتمردان این کشور در بحث بیماری کرونا و بیماری بیش از 45میلیون نفر است که باتوجه به دامنه این بیماری و مشکلات مشروحه بالا زمینه انزوال این کشور روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

 

میر حسینی گفت: افزایش بی شمار بیماران و مرگ هزاران نفر در بیمارستان های امریکا بر اثر شیوع بیماری کرونا و ناتوانی دولتمردان این کشور باعث اعتراضات گسترده جامعه پزشکی و پرستاری این کشور و قاطبه مردم شده است  به طوری روزانه ده ها کانتینر یخچال دار فقط اجساد بیماران کرونایی را در دل خود جای می دهد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تاکیدکرد:بدون شک همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: نظام کنونی آمریکا به دلیل فلسفه غلطی که دارد نهایتا از بین خواهد رفت، ما نباید در ان شک و شبهه ای داشته باشیم چرا که  انزوای آمریکا بیش از پیش در حال رقم خوردن است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.