گروه: اخبار استان خبر: 161670 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 14:36
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

منظور استاندار از رفتار زشت در ایام کرونایی/اعلام نحوه برگزاری کلاس های دانش آموزان و دانشجویان/فصل الخطاب بودن فرمایشات رهبری در خصوص مراسمات محرم

حسین کلانتری با گلایه از بروز یک رفتار زشت از سوی برخی شهروندان در روزهای کرونایی، نحوه برگزاری کلاس های دانش آموزان و دانشجویان در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت : آمارها در استان حکایت از درگیری هست و با  نامهربانی سهل انگاران فوتی ها و آمار مبتلایان افزایش پیدا می کنند .


حسین کلانتری گفت : بخشی از فوتی ها بیماری زمینه ای داشته اند و پیش بینی می شود وضعیت خوبی را شاهد نباشیم .


وی از مردم خواست تا مراقب باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی از مرگ عزیزان جلوگیری کنند.


کلانتری نداشتن ماسک و عدم رعایت پروتکل ها را به عنوان یک رفتار زشت ارزیابی کرد و ابراز داشت : ایستگاه های غربالگری راه اندازی شدند و از آخر هفته کنترل تردد ها در ورودی استان انجام می گیرد .


وی با اشاره به کار آموزش دانش آموزان گفت : از شهریور در مناطق سفید کار آموزش به صورت حضوری با رعایت پروتکل ها انجام می شود .


کلانتری گفت: کلاس ها در شهر های با وضعیت زرد ۲ شیفت می شود و کلاسها با رعایت پروتکل ها نصف می شود و پنج شنبه ها اضافه می شود .


استاندار گفت: در مناطق پر خطر از طریق سامانه و شبکه های تلویزیونی کار آموزش در مدارس و دانشگاه ها انجام می شود .


 وی افزود: این فرصت به دانشجویان داده می شود که یا مرخصی موجه و یا اینکه در شهر محل زندگی انتخاب درس کنند .


کلانتری گفت: صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص برنامه محرم فصل الخطاب بوده و باید همه به آن تمکین کنند.


استاندار از شهرداران خواست تا فضا سازی بیشتر از سالهای گذشته انجام شود چرا که زنده بودن ما به محرم است و ستاد  الزامات مراسم ها را مشخص می کند و باید به آن تمکین شود.


وی با اشاره به استخدام های وزارت بهداشت و وام ودیعه مسکن گفت : آموزش و پرورش مدارس را آماده کند.


وی کنترل بازار در این شرایط را مهم ارزیابی کرد : جلوگیری از اجحاف  به مردم ضروری است و باید با برنامه ریزی از سودجویی برخی متخلفان جلوگیری کرد.


کلانتری ماسک ، دوری از تجمعات ، رعایت مسائل بهداشتی را در این شرایط بهترین جایگزین برای واکسن دانست و گفت: مردم باید تا زمان تولید و ارائه دارو دستوالعمل ها را رعایت کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.