گروه: اخبار استان خبر: 161637 / تاریخ انتشار : 1399/5/17 ساعت : 10:26
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

اعتراض و گلایه شهریار کریمی از وضعیت نابسامان مسکن در کهگیلویه و بویراحمد/سیاست های رندانه دلالان نقش مهمی در افزایش اجاره بهای مسکن دارد

خواننده مطرح کهگیلویه و بویراحمدی گفت: دلالان بیشترین مشکلات را به وجود آورده اند، اگر دلال نباشد مشتری و صاحب خانه و ... به راحتی با هم کنار خواهند آمد، ولی می بینیم آن شخص سوم وسط است که با واسطه گری هایی که دارد و با سیاست های رندانه ای که دارند باعث افزایش قیمت ها می شود.

شهریار کریمی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گفت : این روزها با توجه به شرایط اقتصادی که وجود دارد همه باید به فکر همدیگر باشیم و صاحب خانه ها هم خودشان را جای مستاجرین قرار دهند که برخی واقعا در حال حاضر پولی ندارند البته  برخی از این مشکلات ریشه ایست و باید ریشه ای حل شود.

 

خواننده مطرح کهگیلویه و بویراحمدی گفت : از کسانی که در راس کار هستند و در شورای هماهنگی و بازرسی مسکن است خواهش می کنیم پیگیری کنند و اجازه ندهند قیمت ها به صورت افسار گسیخته باشد و هر کسی هرطور که می خواهد خانه اش را اجاره دهد.

 

کریمی در ادامه گفت : ما الان در خیلی از قسمت های شهر خانه ای زیر 100 میلیون رهن نداریم و این افزایش قیمت های بی حساب و کتاب و نجومی نباید وجود داشته باشد.

 

وی با بیان این که به عنوان فردی که در این جامعه زندگی می کنیم به این وضعیت معترض هستیم ادامه داد: ما انتظار داریم شخصی به عنوان مسئول این صنف پیدا شود و به عنوان نظارت کننده و بازرس برود و نظارت خوبی انجام دهد که متاسفانه تاکنون چنین شخصی نبوده و ما دوست داریم واقعاً یک نظارت خاصی بر روی اجاره مسکن ها صورت بگیرد.

 

کریمی در ادامه بیان کرد: شاید حدود 80 درصد مردم مستاجر هستند و 20 درصد صاحب ملک است و این خیلی خطرناک است و باید فکری کرد که این مستاجران چکار کنند؟ این فشار ها باعث می شود برخی از افراد جامعه سر انجام شان به خودکشی کشیده شود، و نمی توانند زیر بار زندگی دوام بیاورند و برخی از این خانواده ها دچار آسیب های جدی شده اند.

 

وی ادامه داد: کسی که متولی این موضوع است واقعاً این خبر ها به گوش آن برسد که ما خیلی فقیر در استان داریم که مستاجر هستند، و به نظر شما این ها با این اجاره بهای سنگین چگونه باید زندگی کنند، اگر بنده صاحب خانه ام و خانه ام را با قیمت نجومی و نامتعارفی اجاره دادم باید کسی باشد که با بنده برخورد کند و  از این افسار گسیختگی قیمت ها در بازار مسکن و اجاره بها جلوگیری کند.

 

کریمی در ادامه با اشاره به نقش بسیار زیاد دلالان در بازار مسکن گفت: در جامعه ما دلالان باعث افزایش بی رویه قیمت ها می شوند. دلالان بیشترین مشکلات را به وجود آورده اند، اگر دلال نباشد مشتری و صاحب خانه و ... به راحتی با هم کنار خواهند آمد، ولی می بینیم آن شخص سوم وسط است که با واسطه گری هایی که دارد و با سیاست های رندانه ای که دارند باعث افزایش قیمت ها می شود.

 

وی در پایان گفت: در آمدهای اقشار مختلف جامعه ضعیف شده است و کرایه خانه ها چندین برابر، و از طرفی حقوق افراد متوسط جامعه کفاف این اجاره بهای مسکن در استان نیست، وقتی دو دوتا چهارتا که می کنیم می بینم اصلا با هم جور در نمی آید، و ما شاهد فساد، خودکشی، هرج و مرج، و بی ثباتی و ... خواهیم بود که این ها همه دنباله گرانی و تورم است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.