گروه: اخبار استان خبر: 161634 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 17:25

کرونا در استان سه قربانی دیگر گرفت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به 52 نفر در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۵۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: این سه جانباخته از شهرستان های کهگیلویه، گچساران و یاسوج بودند که دونفر دارای بیماری زمینه ای بودند.

وی ادامه داد: در دهمین روز از مردادماه ۹۹، از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۵۴۹ نفر بهبود یافته اند.

وی ابراز داشت: ۱۹۹ بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۷ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۷ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۱۶۲ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد در بویراحمد(٤٢ درصد)، کهگیلویه(١٧ درصد)، گچساران(١٥درصد)، دنا (١٤ درصد)و لنده (١٢ درصد) بود.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه رفتار بیماری تهاجمی تر شده است، خاطر نشان کرد: توصیه به مردم عزیز، رعایت اصول بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی( فاصله دو متر)، شستن مرتب دستها وعدم حضور در تجمعات است.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد: تقاضا داریم خود مردم کسانی را که ماسک استفاده نمی کنند و یا دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمیکنند راهنمایی نمایند‌ تا بتوانیم دوباره به طرف کنترل و مهار بیماری حرکت نماییم و به شرایط عادی زندگی بازگردیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.