گروه: اخبار استان خبر: 161632 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 15:56
رئیس دامپزشکی شهرستان لنده خبرداد:

شیوع بیماری تب سه روزه دام های سنگین در شهرستان لنده

دکترحسین محمدی از تلفات بیشتر دامداران بر اثر شیوع بیماری تب سه روزه دام سنگین در برخی روستاهای شهرستان لنده خبرداد .

رئیس دامپزشکی شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به شیوع بیماری تب سه روزه دام های سنگین در برخی روستاهای شهرستان لنده گفت: یک هفته است که گزارشی از سوی برخی روستاها در خصوص تب دام های سنگین و تلفات آنان را دریافت کردیم که به محض دریافت گزارش بیماری در مناطق آلوده حضور پیدا کردیم.

 

وی افزود: پس از بررسی دقیق بیماری و علت تلفات دام های سنگین، شیوع بیماری تب سه روزه ابتدا در حوزه بهمئی گزارش شده بود که به تبع ان وارد شهرستان لنده به خصوص در روستای چهارراه آل طیب گزارش شد که شیوع سریع این بیماری باعث تلفات و گسترش بیماری در برخی روستاها شده است.

 

دکتر حسین محمدی تصریح کرد: برای بحث پیشگیری از فراگیر شدن این بیماری ویروسی و به دلیل درخواست های مکرر مردمی با کمک گرفتن از ظرفیت بسیج مهندسین کشاورزی و گروه های جهادی بسیج در برخی روستاها حضور یافته و اقدام به سم پاشی آغل دام ها و واکسینه کردن دام های سنگین در روستاهای آلوده کردیم.

 

رئیس دامپزشکی شهرستان لنده از تلاش ها و همکاری گروه های جهادی به خصوص بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان لنده که بیشترین همکاری را با دامپزشکی دارند قدردانی کرد.

 

انتهای پیام

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.