گروه: اخبار استان خبر: 161631 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 20:08

۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه زیر کشت برنج رفت+تصاویر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: از اوایل تیرماه کار نشاء برنج در بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آغاز شد و تا اواسط مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرآورده‌هاى کشاورزى اعم از محصولات زراعى و دامى که اصطلاحاً به آنها تولیدات کشاورزى اطلاق مى‌شود، در بدو امر به‌خاطر تأمین اساسى‌ترین کالاهاى مورد نیاز بشر یعنى مواد غذائى حائز اهمیت است.

 

در کشور ما نیز تولید محصولات کشاورزى و همچنین مسئله جمعیت به ‌ویژه در سال‌هاى اخیر مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود عنایت به این بخش بایستى پیوسته ادامه یابد.

 

این روزها کشت برنج در شهرستان های گرمسیری استان کهگیلویه و بویر احمد آغاز شده و کشاورزان زیادی در این راستا اقدام به کشت انواع برنج های محلی می کنند.

 

 

علیرضا نیکویی زاده رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با اشاره به سطح زیر کشت برنج در این شهرستان گفت: از اوایل تیرماه کار نشاء برنج در بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آغاز شد و تا اواسط مرداد ماه ادامه دارد.

 

نیکویی زاده افزود: بارش های مطلوب پارسال و امسال موجب شد تا سطح زیر کشت برنج در این شهرستان نسبت به پارسال ۲۵درصد افزایش یابد.

 

وی گفت: ارقام پرمحصولی مانند شمیم، فجر و تارم در این شهرستان کشت شد و پیش بینی می‌شود بین ۸ تا ۱۰ تن محصول در هر هکتار برداشت شود.

 

نیکویی زاده با بیان اینکه ارقام کم محصولی مانند چمپا و گرده محلی نیز در کهگیلویه کشت می شود افزود: در هر هکتار بین ۵ تا ۷ تن شلتوک در هر هکتار از این ارقام کم محصول برداشت می شود.

 

وی با اشاره به اینکه نبود کود فسفاته مهمترین مشکل کشاورزان این شهرستان است گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده، از مسئولان انتظار می رود که این مشکل را برطرف کنند.

 

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.