گروه: اخبار استان خبر: 161625 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 12:33
در خطبه های نماز عید قربان مطرح شد:

موشک های ایران در اعماق زمین نقشه دشمنان را درهم شکست/هیچ عزمی برای مقابله با گرانی در دولت نیست

خطیب جمعه شهر یاسوج گفت: آنها تصور داشتن با پایان یافتن تحریم های تسلیحاتی ایران حرکتی نشان نخواهند داد، اما رزمایش پیامبر اعظم پاسخ کوبنده و دندانشکنی به آمریکا و‌ ایادی آن بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عیدی قربان در برخی از نقاط استان کهگیلویه وبویراحمد به رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 

یاسوج:

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز عید قربان با توصیه نمازگزاران به تقوایی الهی گفت: پیامبر مکرم اسلام فرموده است: اگر کسی اهل تقوا شد خیر دنیا و اخرت نصیب او شده است.

 

آیت الله سید نصیر حسینی بیان کرد: کسی که به فرمان خدا نباشد مانند کفار و‌مشرکان نصیب و سرمایه ای اخروی ندارد و اگر سرمایه ای دنیایی داشته باشند برای آنها شر و عذاب خواهد بود.

 

وی افزود: اگر کسی اهل تقوا بود خداوند از آسمان و زمین برای او گره‌گشایی خواهد کرد.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یاسوج در خطبه دوم نماز عید قربان بیان کرد: عید قربان یکی از افتخارات انسان کامل در مقابل امتحانات خداوند است هر کجا انسان بر نفس و خودخواهی ها و وسوسه شیطان پیروز شد آن لحظه عید انسان بوده و هر کجا شکست خورد در آن لحظه شکست خورده است.

 

آیت الله سید نصیر حسینی گفت: عید قربان، عید قربانی نفسانیات، عید تقرب و بندگی است و شخص حضرت ابراهیم (ع) سبب نزدیکی انسان ها به خداوند شده است، اگر حضرت ابراهیم علیه السلام در امتحان بندگی پیروز نمی شد امروز عیدی وجود نداشت، انسان با گذشت و بخشش عالم انسانی را طی می کنند.

 

وی با اشاره به رزمایش پیاکبر اعظم گفت: رزمایش موفق و دشمن شکن پیامبر اعظم از افتخارات نظام اسلامی در این برهه زمان است و دشمن فکر می کرد با تهدید ها و تحریم ها عقب نشینی می کنیم اما مزرعه موشکی و موشک های ایران در اعماق زمین نقشه های آنها را درهم خواهد شکست، آنها تصور داشتن با پایان یافتن تحریم های تسلیحاتی ایران حرکتی نشان نخواهند داد، اما رزمایش پیامبر اعظم پاسخ کوبنده و دندانشکنی به آمریکا و‌ ایادی این کشور بود.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر شرایط بیماری کرونا حکم فرماست در وضعیت خوبی نیستیم، باید با رعایت پروتکل های بهداشتی بر این بیماری غلبه کنیم،

 

آیت الله سید نصیر حسینی گفت: اما وقتی با کمال تأسف در اجتماعات عروسی و عزا شرکت شود سلامت خود و مردم جامعه به خطر خواهد افتاد.

 

امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به ولادت امام هادی (ع) در روز چهارشنبه گفت: سه شنبه روز حقوق بشر انسانی و کرامت اسلامی است، حق بشر همان است که توسط خداوند بیان شده است، زیرا انسان ها شناخت چندانی نسبت به جسم و روح و فکر خود ندارند این عدم شناخت سبب شده است که خداوند حقی برای انسان معین کند و به این وسیله انسان صاحب کمال، عزت و خیر دنیا و اخرت می شود.

 

آیت الله سید نصیر حسینی افزود: عده ای با طرح دروغین موضوع آزادی و حقوق بشر زمینه های فساد و انحراف بشریت را فراهم کرده اند و آنها را به خطا و عصیان کشانده اند و در این شرایط انسان در بدترین شرایط دنیوی و اخروی و دچار عذاب می شوند.

*******************

لنده:

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عیدقربان این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.


وی گفت: عید قربان نشان از بخشندگی حضرت ابراهیم برای قربانی کردن فرزند خویش برای رضای خداوند است که ما باید بریا رضای خداوند از بسیاری از مباحث در زندگی خویش گذشت کنیم.


امام جمعه موقت لنده تصریح کرد: برای سربلند بیرون آمدن از این آزمایشات و امتحانات الهی باید پایه های ایمانی خویش را تقویت کنیم و امیدواریم عاقبت بخیر شویم.


وی تاکیدکرد: یکی از مهمترین دغدغه های اساسی مردم بحث گرانی است که کام مردم را تلخ کرده است و گرانی و افزایش چندین برابری کالا ها باعث کمر شکنی اقشار مختلف شده است.


الهی نیا گفت: با قیمت گذاری دولتی و استفاده از ابزار بازدارنده می شود جلو این گرانی ها را گرفت ولی این عزم متاسفانه وجود ندارد.


وی گفت: در حالی که مردم با شرایط سخت ویروس کرونا مواجه هستند شاهد این بی بندوباری در سطح بازار هستیم.

امام جمعه موقت لنده گفت: اقتدار دفاعی ما در حوزه امنیت که یکی از نیازهای اساسی است و جا دارد از سرداران سپاه و نیروهای مسلح ما که در اوج تحریم ها به اقتدار رسیدیم نشان از تحقق شعار ما می توانیم است.


وی گفت: رزمایش پیامبر اعظم 14سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بار دیگر نشان داد که نیروهای مسلح ما در اوج آمادگی و توان مقابله با دشمنان هستند.


الهی نیا تاکید کرد:قطعی مکرر برق و توجه به خسارت های مردم ناشی از مشکلات برقی باید حتما مورد توجه مسئولان به خصوص شرکت برق استان قرار گیرد.


وی گفت: خبرنگاران گمنام هستند و در اوج گمنامی واسطه های خیر جامعه هستند که از تلاش ها و زحمات همه این قشر زحمت کش به طور ویژه قدردانی می کنم.

انتهای پیام

انتهای یپام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.