گروه: اخبار استان خبر: 161622 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 01:53

اعتراض مال استریت ها مدیرکل مخابرات استان را به مال ملا کشانید/بهره برداری از سایت BTSهمراه اول روستای مال ملا تا پایان شهریور

اعتراض گسترده ساکنین روستای مال ملا به عنوان تنها روستایی در کشور که بیشترین فعالیت را در بورس دارد و از کمترین پوشش شبکه تلفن همراه برخوردار است باعث شد تا مدیرکل مخابرات را به این روستا بکشاند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان ها است که به دلیل عمق محرومیت در بیشتر حوزه ها نیازمند عزم راسخ مسولان با داشتن روحیه جهادی برای رفع محرومیت ها است.

 

توجه به زیرساخت های توسعه ای به خصوص پوشش تلفن همراه و اینترنت از مهمترین نیازهای است که امروز باعث رونق کسب و کار و رفع گرفتاری های روز مره مردم خواهد شد.

 

خبری هفته گذشته سراسر ایران اسلامی را به خود معطوف کرد که موجی از کنش ها و واکنش های ملی و حتی جهانی را به همراه داشت و حضور تمام ساکنین یک روستا در بازار بورس بود که باعث شد روستای مال ملا را به مال استریت نیز تشبه کنند.

 

این در حالی است که روستایی که این همه در بازار بورس فعالیت دارد از کمترین امکانات تلفن همراه در کشور برخودار است و حتی در بیشتر نقاط این روستا اینترنت جوابگوی نیاز روستانشینان نیز نیست.

 

حال و پس از اعتراضات و گلایه مندی مردم این روستا و واکنش های مختلف مسئولان سطح ملی به این معضل جدی امروز مدیرکل مخابرات استان به همراه هیئتی از روستای مال ملا بازدید کردند .

 

در این بازدید سید محمد هادی امیری در سفر به شهرستان لنده ایتدا از وضعیت شبکه تلفن ثابت این شهر اعم از کافوها،شبکه هوایی و کابل بازدید وضمن حضور در مرکز مخابرات آن شهرستان دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آن صادر کرد .


وی سپس از روستای مال ملا یا مال استریت ایران که بخش اعظمی از اهالی این روستا حضور فعالی در معاملات بورس دارند بازدیدو از نزدیک مشکلات این روستا را از نظر ارتباطی مورد بررسی قرار داد.


سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد جهت برقراری  ارتباطی پایدار و در خور و شأن اهالی این روستا گفت؛ ان شالله تا پایان شهریور ماه سایت BTSهمراه اول این روستا به تکنولوژی ۴g مجهز خواهد شد و علاوه آن ، روستاهای آبدره، تل گنج گاه ،مال آخوند ،مال شیخ ،شهرک سرآسیاب و شهرک فجر می توانند از این تکنولوژی روز استفاده کنند.


امیری افزود: جهت برخورداری اهالی این روستا از اینترنت مطلوب پر سرعت خانگی ، کارشناسی لازم جهت تغییر بستر ارتباطی را در برنامه کاری قرار می دهیم وبا انجام این مهم ، بتوانیم علاوه سرویس adsl در اختیار متقاضیان قرار دهیم.


سید محمد هادی امیری در ادامه این بازدید ها که  امین الله شفایی معاون فرماندار شهرستان لنده وعطب الله آهنین جان  رئیس شورای شهر لنده وی راهمراهی می‌کرند به شهرک بهاران رفت و مشکلات ارتباطی این شهرک را از نزدیک رصد و دستورات لازم را جهت تغییر مسیر کابل مخابراتی و کابل کشی محدوده ای از شهرک باران را صادر و معاون فرماندار نیز قول داد چنانچه معارضی جهت اجرای این طرح باشد با هماهنگی با شهرداری آن را مرتفع نماید.


انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.