گروه: اخبار استان خبر: 161576 / تاریخ انتشار : 1399/5/9 ساعت : 09:44

پیوستن بازیکن سابق شهرداری یاسوج به پویش #به_وقت_روشنایی

سلمان شهبازی بازیکن سابق تیم فوتبال شهرداری یاسوج در راستای بهینه سازی مصرف برق به پویش #به_وقت_روشنایی پیوسته و از آن حمایت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با گرم شدن هوا به خصوص در مناطق گرمسیری و افزایش میزان برق در استان های جنوبی کشور بیشتر چهره های شاخص از جمله بازیگران و فوتبالیست های کشور به پویش ملی#به_وقت_روشنایی به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق شکل گرفته است پیوستند.

 

در این پویش مردم را به خاموش کردن 15 دقیقه کولر منزل در ساعت پیک مصرف برق تشویق می کند و اگر این کار انجام شود ثمرات بسیار زیادی خواهد داشت و حدود 10 میلیون تومان صرفه اقتصادی خواهد داشت.
 

 

سلمان شهبازی از چهره های جوان فوتبال کشور و از بازیکنان اسبق لیگ برتر و دسته اول کشور به پویش ملی#به_وقت_روشنایی پیوست و از همه شهروندان را به این پویش ملی دعوت کرد.

 

وی افزود: ایران از لحاظ مصرق انرژی نسبت به کشورهای امریکای شمالی و افریقا ،خاورمیانه بیشترین مصرف انرژی را دارا است به طوری که  متوسط مصرف در سال چیزی حدود ۲میلیون دلار می باشد.

 

این بازیکن سابق لیگ برتر کشور تصریح کرد: پس با مصرف درست کمک شایانی به آینده کشور می شود برای مثال اگر کولر به مدت ۱۵ دقیقه در طول روز خاموش شود ویا  در زمان اوج مصرف درجه کولر را بین ۲۴ تا۲۶ درجه قرار دهید  کمک بسیار بزرگی برای مصرف  انرژی د ر کشور می شود.

 

شهبازی گفت: استفاده  لامپ کم مصرف روش مفیدی برای کاهش هزینه و مصرف خانوار ها است پس برای درست مصرف کردن شب را برای همگان روشن نگه داریم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مهدی علیزاده
1399/5/14 - 12:11
درود به شما آغای شهبازی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.