گروه: اخبار استان خبر: 161571 / تاریخ انتشار : 1399/5/8 ساعت : 19:08

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به مرز 50 نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه افزود: متاسفانه امروز یک بیمار 63 ساله در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بر اثر ابتلا به کویید19 جان خود را از دست داد.

وی عنوان کرد: در هشتمین روز از مردادماه؛ 199 بیمار مشکوک و یا قطعی مبتلا به کرونا در بخش های بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 77 بیمار کرونایی قطعی می باشند، همچنین 16 بیمار کرونایی در بخش های ویژه بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: تاکنون 2 هزار و 445 نفر بهبود یافته از بیماری کووید-19 داشته ایم.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 136 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، بهمئی و چرام بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: ویروس کرونا ضعیف نشده و از بین نرفته است و البته به زودی واکسن یا دارویی قطعی هم نخواهد داشت لذا ضروری است در کنار سایر نکات بهداشتی فردی و عمومی هر فردی که از خانه خارج می شود ماسک بزند.

دکتر یزدان پناه ابراز داشت: بارها تاکید شده که هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان های سربسته و مکان‌هایی است که فاصله فیزیکی به‌درستی قابل رعایت نخواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک توسط افراد سالم در تماس با بیمار در خانه نیز می‌تواند به عنوان اقدامی پیشگیرانه مفید عمل نمایند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.