گروه: اخبار استان خبر: 161466 / تاریخ انتشار : 1399/5/6 ساعت : 14:32
بازیگر تئاتر در گفتگو با صبح زاگرس:

پویش به وقت روشنایی؛ اقدامی اثرگذار برای صرفه جویی در مصرف برق

هنرمند گچسارانی گفت:در صورتی که هموطنان عزیز فقط 15 دقیقه کولر و وسایل سرمایشی پرمصرف خود را در ساعات پیک مصرف برق خاموش کنند می توانند سهم بزرگی در صرفه جویی و به تبع آن رفع محرومیت ها در جامعه داشته باشند.

امین کائیدی خبرنگار و هنرمند گچسارانی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن حمایت و پیوستن به پویش #به_وقت_روشنایی گفت: از موضوعات بسیار مهم در صنعت برق که هر ساله در تابستان اتفاق می‌‌افتد،بحث پیک برق شبکه سراسری است که با توجه به میزان ضریب بار پایین، کشور مجبور است که هزینه‌های زیادی را در بخش تولید برق، صرفاً جهت استفاده در ساعات محدودی از سال متحمل شود.

 

وی افزود:عمده پیک شبکه برق ایران نیز ناشی از بارهای سرمایشی است که در کشورهای مختلف سعی می‌شود با استفاده از راهکارهای اقتصادی نسبت به کنترل آن اقدام کنند،اما در کشورمان به نوعی شاید زیرساخت های لازم جهت پاسخ دهی به مصرف بالای برق وجود نداشته باشد که همین مسئله باعث شده تا همه به نوعی خاموشی برق در ساعتی از شبانه روز را تجربه کرده باشیم.

 

این هنرمند تئاتر اظهار کرد: در فصل گرم تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی و خنک کننده، مصرف برق در کشور هم بالا می رود که بعضا مشکلاتی را هم بوجود می آورد ،پس صرفه جویی و در حقیقت بهینه مصرف کردن برق می تواند از بروز خیلی از مشکلات نیز جلوگیری کند.

 

کائیدی در ادامه گفت:هرچند معتقدم که بخشی از صرفه جویی مصرف برق به فرهنگ مردم برمی گرددکه این استفاده صحیح و بهینه از مصرف برق باید در کشورمان نهادینه شود تا هم وضعیت معیشت مردم و هم در ادامه اقتصاد کشور بهبود پیدا کند.

 

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به رکوردهای جدیدی که ازمصرف بالای برق در کشورمان ثبت می شود، راه اندازی پویش به وقت روشنایی در شرایط فعلی اقدامی بسیار ارزشمند است و در صورتی که هموطنان عزیز فقط  15 دقیقه کولر و وسایل سرمایشی پرمصرف خود را در پیک گرما خاموش کند می توانند سهم بزرگی در صرفه جویی و به تبع آن رفع محرومیت ها در جامعه داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.