گروه: اخبار استان خبر: 161442 / تاریخ انتشار : 1399/5/6 ساعت : 11:12

فرماندار لنده پای درد دل های روستائیان نشست/موسوی: توجه به زیرساخت های توسعه ای در روستاها اولویت کاری ماست+تصاویر

در نشست صمیمی فرماندار شهرستان لنده با نمایندگان مردم در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان مشکلات و موانع سد راه توسعه روستاها مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، توجه به روستاها برای رسیدن به عمران و توسعه بیش از پیش به دلیل نقش مهم روستاها در افزایش تولیدات دامی و فروارده های گوشتی و لبنی همواره مورد توجه بوده است .

 

 

به همین منظور در نشستی با حضور نمایندگان روستاهای مال آخوند، دم تنگ عروه، بیشه ای، ذوالفقاری، گه گه احمد وچندارقوی و فرماندار، معاون فرماندار و بخشدار مرکزی این شهرستان مشکلات و موانع سد راه توسعه این روستاها مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

 

در ابتدای این نشست نمایندگان این روستاها به ترتیب هرکدام از موانع و مشکلات حوزه روستایی خود به تفصیل بیان و خواستار توجه بیش از پیش دولت به این روستاها به دلیل داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف در حوزه کشاورزی و دامداری شدند.

 

مشکل جاده ارتباطی، آب شرب، نداشتن جاده بین مزارع و ضرورت توجه بیشتر به خدمات مختلف از مهمترین درخواست های این نمایندگان از فرماندار و مجموعه فرمانداری بود.

 

در ادامه بخشدارمرکزی در گزارشی کلی آخرین وضعیت این روستاها را تشریح کرد و در ادامه نیز معاون فرماندارتوضیحاتی در خصوص راه های برون رفت از این مشکلات را ارائه کرده است.

 

 

 

در ادامه سید خدادوست موسوی فرماندار شهرستان لنده با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های روستاها گفت: دولت در چند سال گذشته تمرکز خود را بر توسعه زیرساخت ها به خصوص در روستاها گسیل کرده است.

 

وی افزود: متاسفانه عمق محرومیت ها و توسعه نیافتگی در این شهرستان بالا است و به همین علت است که اقدامات صورت گرفته با وجود همه تلاش های خوبی که بعد از انقلاب شده است کمتر دیده می شود.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: بیان  مشکلات روستا نشان از بی تفاوتی ما نسبت به این موضوع نیست بلکه اعتبارات شهرستان به هیچ وجه ممکن جواب گوی همه نیازهای ما نیست و این درحالی است که برخی از روستاها ما می تواند قطب گردشگری و تولید دام در سطح شهرستان و حتی استان باشند.

 

وی تاکیدکرد: بنیاد علوی یکی از ظرفیت های بزرگ در این شهرستان است که می بایست از طرح های خوب اشتغالزایی و توسعه ای این بنیاد در سطح روستاها بهره لازم را برد که نیازمند همت و تلاش بیشتر است.

 

موسوی گفت: احصای مشکلات روستاها و برنامه ریزی لازم برای رفع مشکلات از مهمترین برنامه های پیش روی ما است که امیدواریم بتوانیم به ترتیب اولویت ها مشکلات روستاها را بر طرف کنیم.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.