گروه: اخبار استان خبر: 161375 / تاریخ انتشار : 1399/5/5 ساعت : 09:16

رئال و بارسا؛ فاصله ای که در لالیگا و CL مشترک شد

رئال مادرید در حال حاضر با 34 قهرمانی پرافتخارترین تیم لالیگا به حساب می‌آید و بارسلونا نیز از این حیث در رتبه دوم قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس چندی پیش رئال مادرید موفق شد با هدایت زین الدین زیدان سی و چهارمین جام لالیگا را هم به ویترین افتخارات خود اضافه کند و فاصله اش را از نظر تعداد قهرمانی با تیم بعدی یعنی بارسلونا به عدد هشت افزایش دهد. درست مثل فاصله ای که بین قهرمانی های چمپیونزلیگ این دو تیم نیز وجود دارد.

 

در این گزارش قصد داریم پر افتخار ترین تیم های فوتبال اسپانیا و البته تیم هایی که سابقه بیشترین حضور در لالیگا را به ثبت رسانده اند اشاره کنیم.

 

باشگاه ها با بیشترین عناوین لالیگا

 

رئال مادرید: 34
جام فصل 20-2019 سی و چهارمین قهرمانی رئال مادرید در تاریخ رقابت های لالیگا را به ثبت رساند. این افتخار اولین بار برای آنها در فصل 32-1931 به دست آمد و حال آنها در بین تمام باشگاه های اسپانیایی رکورددار هستند.

 

 

 

 

بارسلونا: 26
بارسلونا که اولین بار در افتتاحیه مسابقات لالیگا در سال 1929 به قهرمانی دست یافته بود، در 12 سال گذشته نیز هشت بار قهرمانی لالیگا را کسب کرده است. عادلانه است اگر بگویم که حضور لیونل مسی تاثیر زیادی در بالا رفتن تعداد جام های لالیگایی بارسا داشته و حالا آنها را از این حیث به عدد 26 رسانده است.

 

 

 

 

اتلتیکومادرید: 10
اتلتیکو مادرید تا به حال به 10 به عنوان قهرمانی لالیگا دست یافته که تأثیر دیگو سیمئونه در دو مورد آن‌ها کاملاً مشهود بوده است. یکی به عنوان بازیکن در فصل 96-1995 و دیگری در قامت سرمربی در فصل 14-2013

 

بیلبائو: 8
اگرچه اتلتیکو بیلبائو از فصل 84-1983 تا به اینجا هیچ مقام قهرمانی در رقابت‌های لالیگا به دست نیاورده اما آنها به لطف درخشش در سال های آغازین این مسابقات حالا به لحاظ افتخار در رتبه چهارم قرار گرفته‌اند. آن ها بین سال های 1930 تا 1936 چهار بار فاتح لالیگا شدند.

 

 

 

 

والنسیا: 6
والنسیا تیمی است که تا به حال 6 بار جام لالیگا را بالای سر برده که دو مورد آخر آن با هدایت رافا بنیتز بوده است؛ موضوعی که باعث شده این تیم پنجمین باشگاه پرافتخار این رقابت‌ها به شمار بیاید.

 

باشگاه هایی با بیشترین حضور در سطح اول فوتبال اسپانیا

 

رئال مادرید، بارسلونا و بیلبائو: 89
این سه ضلع ستون بلامنازع فوتبال اسپانیا تلقی می شوند. رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو بیلبائو تنها تیم‌هایی هستند که از سال 1929 تا به حال همواره در سطح اول فوتبال اسپانیا حضور داشته اند. شهرت بیلبائو طی این سال ها به خاطر استفاده از بازیکنان محلی اهل باسک و قدمت دیرینه این باشگاه بوده است.

 

 

 

 

والنسیا: 85
والنسیا تیمی است که تنها چهار فصل در سطح اول فوتبال اسپانیا حضور نداشته که سه مورد آن به اواخر دهه 1920 و اوایل 1930 اختصاص دارد. از زمان صعود به لالیگا در سال 1931 آنها فقط یک فصل 87-1986 را در لالیگا حضور نداشته اند.

 

 

اسپانیول: 85
در حال حاضر اسپانیول کنار والنسیا با 85 حضور در لالیگا، از این حیث در جایگاه دوم قرار دارد اما سقوط آنها به دسته پایین‌تر در فصل جاری باعث می‌شود که والنسیا از این تیم کاتالانی پیشی بگیرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.