گروه: اخبار استان خبر: 161174 / تاریخ انتشار : 1399/5/2 ساعت : 13:43

خط و نشان نامزدهای احتمالی برای انتخابات میان دوره ای 1400 در گچساران و باشت

پیش بینی می شود انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران وباشت همان انتخابات اسفند ماه سال گذشته از لحاظ چینش نامزدهای احتمالی است، با این تفاوت که غلامرضا تاجگردون در این انتخابات غایب بزرگ است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای  اسلامی  در حوزه انتخابیه  شهرستانهای گچساران و باشت حاشیه های زیادی داشته است  که سر انجام با رد اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون ،از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی وارد فاز جدیدی شد.

 

رد اعتبار نامه منتخب شهرستانهای باشت و گچساران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  باعث می شود تا یک انتخابات دیگر به انتخابات 1400 در حوزه انتخابیه گچساران و باشت اضافه شود و شاهد برگزاری  سه انتخابات یعنی ریاست جمهوری،شوراها اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس  در این دو شهرستان باشیم.

 

با گذشت چند روز از رد اعتبار نامه تاجگردون ،گمانه زنی ها در خصوص حضور بعضی از چهره های سرشناس اصلاح طلب و اصولگرا برای انتخابات میان دوره ای گچساران و باشت بر سر زبانها افتاد ، که هواداران این افراد در شبکه های اجتماعی به تحلیل موضع خود در این باره پرداختند.

 

  بعد از رد اعتبار نامه تاجگردون هواداران  وی بلافاصله با انتشار عکس ساسان تاجگردون در صفحات مجازی خود نشان دادند که نامزد احتمالی این طیف برادر نماینده سابق خواهد بود، هر چند وی از محبوبیت کمتری نسبت به برادرش در حوزه انتخابیه گچساران و باشت برخوردار است اما حضور وی می تواند تا حدودی برای این گروه  دلگرم کننده باشد.

 

یکی دیگر از افرادی که مد نظر گروه اصلاح طلب و لیست امید حوزه گچساران و باشت است هادی زارع پور مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد است ،هر چند وی شاید از نظر اداری و منصب دولتی  فرد شناخته شده ای باشد ، اما در دید عموم جامعه سیاسی  این حوزه انتخابیه فردی گمنام  محسوب می شود و نمی تواند آنطور که باید و شاید رضایت عامه مردم را به خود جلب کند.

 

علیمراد جعفری که سابقه یک میان دوره ای مجلس را در کارنامه خود دارد،خبرهای ضد و نقیضی از اطرافیانش شنیده می شود که وی دوباره شانس خود را برای انتخابات میان دوره ای مجلس آزمایش خواهد کرد، تا  در صورت حضور و پیروزی به مرد میان دوره ای لقب گیرد ، هرچند وی چندین دوره از حوزه انتخابیه گچساران وباشت دور بوده  است ،و قطعا پایگاههای اصلی خود را بخصوص در شهرستان باشت از دست داده است، حال باید دید که آیا دورباره لیدرهای این مردخاکستری با او بیعت می کنند.

 

اردلان زینل زاده شهردار اسبق گچساران ،که با یک پست معنا دار بعد از رد اعتبار نامه تاجگردون  سعی برآن داشت تا نظر هواداران وی را به سوی خود جلب کند یکی دیگر از گزینه های احتمالی گچساران وباشت خواهد بود، زینل زاده در انتخابات اسفند 98 نفر سوم  در بین نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد ،وی سعی دارد یکبار دیگر شانس خود را  در میان دوره ای مجلس آزمایش کند.

 

سید قدرت حسینی که در انتخابات مجلس شورای  در دور هشتم  سابقه حضور در مجلس را دارد، و در زمان وی و در دولت دهم  باشت به شهرستان تبدیل شد ، در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت و بعد از غلامرضا تاجگردون نفر دوم انتخابات اسفند 98 شد ،گرچه وی هنوز اظهار نظری در مورد حضور یا عدم حضورش  برای انتخابات میان دوره ای نکرده است ، اما فضای مجازی حکایت از تحرکات هواداران وی برای حضوری قدرتمند در انتخابات میان دوره ای مجلس دارد.

هومان  عسکری  نیز می تواند یکی از نامزدهای احتمالی میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت باشد که نفر چهارم در انتخابات اسفند ماه شد، عسکری به رغم حمایت چهره های سرشناس قشقایی از جمله احمد خورشیدی آزاد، علی فولادی وندا و زهره فولادی وندا  نتوانست، آن طوری که سیاسیون  گچساران وباشت تحلیل کردند رضایت هم زبانان خود را جلب کند. باید دید در انتخابات میان دوره ای 1400 آیا حضورش را قطعی می کند یا جای خود را به چهره ای شناخنه تر خواهد داد.

 

 

 نامهای آشنایی چون یعقوب زراعت کیش،سید ناصر حسینی، عبدالرحیم رحیمی، احمد خورشیدی آزاد و علی فولادی وندا نیز بر سر زبان هاست ، اما آنچه پیش بینی می شود انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران وباشت همان انتخابات  اسفند ماه سال گذشته از لحاظ چینش نامزدهای احتمالی است، با این تفاوت که غلامرضا تاجگردون در این انتخابات غایب بزرگ است .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.