گروه: اخبار استان خبر: 161170 / تاریخ انتشار : 1399/4/31 ساعت : 10:12
جزئیات نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد؛

تعیین ضرب الاجل برای شهرداری یاسوج در خصوص تکمیل پل چهارم بشار/به سرانجام رسیدن ۲۱ پروژه در سال ۹۹

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۱ پروژه را در سال ۹۹ به سرانجام خواهیم رساند یکی از آنها پل چهارم بشار است این پروژه را شهرداری قول داده در مهر ماه تحویل دهد ۵میلیارد تومان هم تخصیص صد در صد داده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن معاونت عمرانی استانداری برگزار شد.

سهمگین در این نشست دستورکار جلسه را عدم رعایت موارد بهداشتی در پروژه های عمرانی بیان کرد.


وی افزود: خیلی کم دیده شده است که کارگر دستکش و ماسک داده شده باشد اعتقاد من این است ممکن است این افراد به کرونا ویروس مبتلا و به خانواده خود و جامعه انتقال دهند، افراد زیادی در پروژه ها فعالیت دارند نیاز است تذکرات لازم به پیمانکار داده شود برخی از آنها حتی آب لازم برای شست و شوی دست ها را ندارند.


معاون عمرانی استاندار در این خصوص گفت: کارگروهی برای نظارت بر این مسائل ایجاد و کار نظارت را انجام دهند.


سهمگین دستورکار بعدی جلسه را نظارت بر پروژه های عمرانی بویراحمد و دنا بیان کرد.


فرهادی رئیس گروه نظارت سازمان برنامه بودجه استان با بیان این که مسیر چهاربانده محور یاسوج اصفهان به دلیل ضعف پیمانکار تعطیل است؛ به بزرگراه یاسوج شیراز اشاره کرد و گفت: این مسیر ۴ کیلومتر است بخشی از این مسیر به دلیل وجود معارضان محلی بلاتکلیف است قطعه ۴ را داریم ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


نیک اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص معارض جاده یاسوج-شیراز گفت: سعی می کنیم سریع تر بر طرف شود اگر مشکل اعتبار نباشد این دو قطعه مطرح شده را تا پایان سال به بهره برداری خواهیم رساند.


فرهادی ادامه داد: مجتمع فرهنگی بنیاد شهید گچساران ۴۰ درصد پیشرفت داشته به دلیل نارسایی مالی اکنون کار تعطیل است.

نیک اقبالی در پاسخ گفت: این پروژه اکنون فعال است اما یکی از قسمت هایی که جزو قرارداد پیمانکار نیست فعالیتی ندارد.

وی در خصوص پل چهارم بشار نیز گفت: این پروژه سه پیمان داشته است پیشرفت فیزیکی پیمان سوم نزدیک به ۳۵ درصد است قرار داد اول سازه بود که تمام شده است.

معاون عمرانی استاندار گفت: ۲۱ پروژه را در سال ۹۹ به سرانجام خواهیم رساند یکی از آنها پل چهارم بشار است این پروژه را شهرداری قول داده در مهر ماه تحویل دهد ۵میلیارد تومان هم تخصیص صد در صد داده شده است.


عزیز فیلی ادامه داد: این پول به صورت مستقیم به کارخانه سازنده عرشه انتقال داده شود ما از حیث پول هیچ مشکلی نداریم شهرداری ملزم است در سریع ترین زمان تحویل دهد این پروژه باید در مهر تحویل داده شود.

 

 فرهادی گفت: بخش سوختگی بیمارستان امام سجاد یاسوج رها شده و چندین سال تعطیل است و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


محمود زاده مدیر فنی دانشگاه علوم پزشکی گفت: فاز اول این پروژه تکمیل شده است، با توجه به اینکه بخش سوختگی بیمارستان شهید بهشتی پاسخگوی استان است این پروژه  تحت عنوان اورژانس بیمارستان امام سجاد توسعه پیدا کند.


معاون عمرانی استاندار گفت: ما پنج میلیارد از اعتبارات کرونا به چند بیمارستان استان داریم پس مشکل تامین اعتبار نیست ،دانشکده پرستاری و مامایی نیز مشکل اعتبار ندارد.


فرهادی نیز گفت: دانشکده دندانپزشکی۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی، آموزشگاه بهورزی ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل ساختمان اهدای خون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ایراداتی بود که تذکرات لازم داده شده است.


فیلی گفت: این یکی از ۲۱ پروژه مطرح شده است اختصاص لازم داده شده است اگر پیمانکار ضعیف است ۳ میلیارد تومان پول نقد برای این پروژه در نظر گرفته شده است هیچ مطالباتی پیمانکار ندارد باید به تعهد داده شده عمل کنیم.

فرهادی گفت: تصفیه خانه اضطراری آب شرب شهر یاسوج  ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل آبفای استان گفت: تایید می کنیم پیشرفت آن کم است پیمانکار از برند بالایی برخوردار است،اشکال از یک دستگاه است که منتظر هستیم به ایران انتقال داده شود مشکلی وجود ندارد .این تصفیه خاته به این جهت اضطراری است که در فصل تابستان که با قطعی آب رو به رو هستیم بسیار مفید است.

فیلی در پاسخ گفت: دو سال گذشته و اکنون از حالت اضطراری خارج شده است، آبفای استان و کشور به تعهدات خود عمل نکرده است زمان دقیق بگوئید که چه زمانی افتتاح می شود اگر پیمانکار مشکل دارد خلع ید کنید.


مدیرعامل آبفای استان گفت: اگر مشکل برطرف شود تا عید افتتاح خواهد شد.

رئیس گروه نظارت سازمان برنامه بودجه استان در ادامه این نشست به مدرسه ۹ کلاسه سرابتاوه اشاره کرد و گفت: این مدرسه باید سریع تر به بهره برداری برسد به دلیل تعداد زیاد دانش آموزان ۱۰ کانکس در حیاط یکی از  مدارس قرار داده شده است.


نماینده نوسازی مدارس استان نیز گفت: مدرسه سرآبتاوه و مدرسه ۶ کلاسه مزدک در دهه فجر افتتاح خواهند شد.

فرهادی در ادامه این نشست گفت: هنرستان شبانه روزی دخترانه عشایر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که طبق گفته نوسازی اعتبار لازم را ندارد.


معاون عمرانی استاندار گفت: متاسفانه برخی از دستگاه های اجرایی دستگاه نظارتی ندارند، مبالغ بالای ۲ میلیارد تومان باید حتما دستگاه نظارتی داشته باشند همه دستگاه های اجرایی که از منابع عمومی دولت استفاده میکنند دستگاه نظارتی بر پروژه را داشته باشند اگر فردا مشکلی پیش بیاید خود مدیر باید پاسخگو باشد.

در حال تکمیل...

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.