گروه: اخبار استان خبر: 161148 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 ساعت : 10:43
فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با صبح زاگرس :

قیمت مسکن و اجاره بهاء تابع وضع اقتصادی کشور است/دلالان در مشکلات مسکن بی تاثیر نیستند

استاد دانشگاه و فعال سیاسی با اشاره به اینکه قیمت اجاره بهاء ومسکن در شرایط فعلی تابع وضعیت اقتصادی است گفت: در شرایط فعلی قشر آسیب پذیر فشار زیادی را تحمل می کنند.

رضا دهبانی پور در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء گفت: نمی توان برای یک صنف یا یک کالا داوری کرد زیرا آن کالا یا صنف تابعی از وضعیت اقتصادی مملکت مانند ارز، طلا سکه  یا دلار بوده که دارای قیمت متفاوت است و بدون شک تاثیر آن در بخش مسکن نیز دیده می شود.

 

مدیر کل سابق فرهنگ و ارشد اسلامی استان گفت : نباید فقط گرانی اجاره بهاء و مسکن را نگاه کنیم، بلکه باید قیمت بالای مصالح و اجاره بهاء را مشاهده کرد، زیرا یک تولید کننده  با قیمت زیاد تولید می کند و باید هزینه و فایده را لحاظ کرده و به طور کلی این افزایبش قیمت ها تابعی از شرایط است.

 

فعال سیاسی و اصلاح طلب استان  افزود: در شرایط حاضر اجاره بهاء و قیمت ملک بر قشر آسیب پذیر فشار وارد می کند، و همچنین دیگر اقشار به نوبه خود ضرر می کنند.

 

دهبانی پور تاکید کرد: اگر فکر کرد کسی که مسکن می سازد سعی در مهار او داشته باشیم، می توان گفت تحلیلی ناقصی است زیرا همه موضوعات تابع شرایط موجود است.

 

وی گفت: واسطه ها و دلالان در بخش مسکن  بر مشکلات آن بی تاثیر نیستند و ارزش مکان و مسکن را به شکلی جلوه دهند که واقعی نباشد.

 

دهبانی پور در ادامه به رعایت انصاف در خصوص مستاجران توسط مالکان اشاره کرد و گفت: این موضوع تحت تاثیر دو مولفه است یکی شرایط اقتصادی کشور و همچنین فشار اقتصادی مانند تحریم ها، از طرفی عدم کنترل در داخل کشور و به وجود آمدن شرایط کرونا  مشکلات در بخش مسکن را ایجاد کرده است، اما مردم ایران از گذشته تا امروز با توجه به اینکه به اصول ارزشی و انسانی به مسائل نگاه می کنند به دیگران کمک  می کنند.

 

وی افزود: در ماه های گذشته تا امروز که بیماری کرونا وجود داشت شاهد بودیم که صاحبان ملک، خانه های خود را با تخفیف در اختیار مستاجران قرار می دادند و سعی  کردند با وظیفه انسانی و عاطفی به کسانی که وضعیت نامناسبی ندارند کمک کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.