گروه: اخبار استان خبر: 161067 / تاریخ انتشار : 1399/5/18 ساعت : 11:09
شهروندان یاسوجی مطرح کردند:

در شرایط نامناسب اقتصادی و کرونا نسبت به مستاجران مروت داشته باشید

شهروندان یاسوجی با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی بیان کردند: یک فرد مالک می تواند در شرایط اقتصادی فعلی نسبت به مستاجر خود صبر داشته، و شرایط مستاجر خود را درک کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مسکن و اجاره بهاء در شهر یاسوج  در شرایط حاضر وضعیت مناسبی ندارد، همین موضوعات سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم و شهروندان شده است.

 

در همین خصوص تعدادی از شهروندان یاسوجی در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء مطالبی را بیان کردند که مشروح آن در زیر آمده است:

 

یکی از شهروندان در همین رابطه گفت: یکی از آیتم های اساسی در اقتصاد کشور مسکن است،  مسکن در تمام ابعاد تاثیر مستقیم و غیر مستیقیم دارد، قیمت مسکن در شرایط حاضر به صورت سرسام آور بدون کارشناسی در حال افزایش است و هیچ نهاد نظارتی که بر این امر نظارت کند وجود ندارد.

وی افزود: در خصوص نظارت بر بازار مسکن دولت، تعزیرات و همچین اصناف و نهاد های قضایی می توانند  ورود کنند.

 

شهروند دیگری با اشاره به رعایت انصاف مالکا در اجاره دادن به مستاجران ، گفت: یک فرد مالک می تواند در شرایط اقتصادی فعلی نسبت به مستاجر خود صبر داشته، و در خصوص قیمت اجاره بهاء شرایط مستاجر خود را کمک کرده و  درک داشته باشد.

 
 

شهروند دیگری با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی بیان کرد: اگر مالکان بتوانند در حق کسانی که به دنبال اجاره مسکن هستند شرایط اقتصادی و وضعیت فعلی و همچنین بیماری کرونا را لحاظ کنند، در این شرایط می توانند با قیمت متعادل تر خانه های خود را در اختیار مستاجران قرار دهند.

 

 

یکی از رانندگان تاکسی با اشاره به اینکه سعی کرده است، در اجاره دادن خانه خود انصاف را رعایت کند، بیان کرد: بنده به عنوان مالک، خانه مسکونی خود را با همان قیمت قبل سال گذشته اجاره دادم و حتی بخشی از رهن که در سال گذشته از این مستاجر دریافت کرده بودم به خاطر مشکلاتی که مستاجر بنده داشت، تحویل او دادم

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی فعلی  و همچنین شرایط  اقتصاد و پایین بودن سطح درآمد ها  از همشهریان و هم استانی ها  تقاضا دارم نسبت به مستاجر خود انصاف و مروت داشته نشان دهند.

 

از دیگر شهروندان بیان کرد: لازم است مسوولان ذی ربط در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء ورود کرده و این شرایط نابسامان را منظم کنند.

این شهروند افزود: برخی بنگاه ها داران با دلالی قراردادهایی را با برخی مالکان امضا می کنند و سبب اجحاف در حق مستاجران می شوند که لازم است نهاد های نظارتی در این گونه موارد ورود کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.