گروه: اخبار استان خبر: 161066 / تاریخ انتشار : 1399/4/28 ساعت : 18:21

تازه ترین آمار از مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تازه ترین آمار از مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تاکنون 2605 مورد مبتلا به کووید 19 در استان شناسایی شده است.


دکتر پرویز یزدان پناه افزود: تاکنون 600 بیمار در بیمارستان های معین کرونا استان بستری شده اند. در حال حاضر نیز 76 نفر بستری قطعی، 9 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 3 نفر اینتوبه هستند.

وی اذعان داشت: از مجموع مبتلایان به کرونای استان 20 درصد موارد نیاز به بستری پیدا کرده که متاسفانه از این تعداد 38 بیمار جان باختند که 36 نفر دارای بیماری زمینه ای و 2 نفر فاقد بیماری زمینه ای بودند، میانگین سنی جانباختگان 69 سال بود.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه شاخص نمونه گیری کشور به ازای هر صد هزار نفر 2470 نفر است، ادامه داد: این در حالی است که شاخص نمونه گیری کهگیلویه و بویراحمد به ازای هر صد هزار نفر، 2680 تست بوده و تاکنون 19 هزار و 100 تست از بیماران و موارد مشکوک گرفته شده است.

وی ابراز داشت: خوشبختانه توانستیم در مرحله اول و دوم غربالگری تلفنی 198 درصد از جمعیت هدف تحت پوشش قرار گرفت و مرحله سوم نیز به صورت خودجوش آغاز وتاکنون ١٠٠درصد جمعیت هدف تحت پوشش قرار گرفته اند .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه هم اکنون یک شهرستان در وضعیت قرمز، 2 شهرستان در وضعیت سفید و 5 شهرستان در وضعیت نارنجی هستند که در مجموع در هر دو موج بیماری استان در وضعیت قرمز قرار نداشت.

وی افزود: در روزهای اولیه شیوع بیماری در کشور تلاش نمودیم تا امکانات را جهت مقابله احتمالی با بیماری آماده نماییم که 250 تحت ویژه بیماران کرونایی و 34 تخت آی سی یو پیش بینی شد و با گذشت زمان 20 تحت آی سی یو دیگر نیز اضافه شد.

دکتر یزدان پناه عنوان کرد: اعتماد مردم به دانشگاه و دانشگاهیان، تعامل برون بخشی و درون بخشی مناسب، آموزش و اقناع مردم در خصوص کرونا و شناسایی خوب بیماران از جمله عوامل موثر در کنترل خوب و عبور با مهارت کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.