گروه: اخبار استان خبر: 161020 / تاریخ انتشار : 1399/4/27 ساعت : 13:48
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

انتقاد امام جمعه موقت یاسوج از رواج پارتی بازی در استان/توافق ایران - چین ضربه کاری بر پیکره آمریکا و اسرائیل/پاسخ امام جمعه دهدشت به توئیت فارسی ترامپ

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه درشهرستان های با وضعیت سفید استان کهگیلویه و بویراحمد با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه درشهرستان های با وضعیت سفید استان کهگیلویه و بویراحمد با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.


انتقاد امام جمعه موقت یاسوج از رواج پارتی بازی در استان

امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: انسان های با تقوا اگر زمینه های گناه برای آنها رخ دهد از آن دوری می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی اعظم گفت: شرط قبولی اعمال اخلاص بوده، و برای رضایت خداوند متعال باید گام بردارد.

وی با اشاره به اهمیت و تاکید دین اسلام مبنی بر احترام و نیکی به پدر و مادر گفت: انسان باید به پدر و مادر خود نیکی کند زیرا از تاکیدات اسلام است.

موسوی اعظم تاکید کرد: رعایت امر والدین در مواردی مانند انجام معاصی واجب نیست.


امام جمعه موقت یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه این شهر با اشاره به نیازمندی و فقر انسان در برابر خداوند متعال گفت: انسان اگر متوجه ضعف و ناتوانی خود در برابر خداوند متعال شود، در برابر او می تواند مطیع باشد.

وی با اشاره به توانایی ها و قدرت امت های گذشته گفت: بسیاری از گذشتگان به دلیل تمرد از فرمان الهی دچار نابودی شدند، اگر به اندازه ناچیزی که از کرونا ترس داریم، متوجه  مرگ و ترس از آن بودیم نافرمانی خداوند متعال را انجام نمی دادیم.

وی گفت: در استان ما شاهد رشد بی تقوایی هستیم، و اخلاق و مقوله های خلاف ارزش مانند پارتی بازی ها رشد داشته است و تا برطرف شود نیاز به کار فرهنگی فراوان دارد.

وی افزود:کسانی و کشورهایی که امید به دشمنان بسته بودند امروز وضعیت نابسامان و فلاکت باری دارند.

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: امروز مشکلات ناشی از کرونا که در غرب وجود دارد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد، و تعداد زیاد تلفات انسانی و مادی نشانه بارز این ادعا است.

 

**************************************

توافق ایران - چین ضربه کاری بر پیکره آمریکا و اسرائیل

حجت‌الاسلام فرهمند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چرام با اشاره به ماجرای توافق ۲۵ ساله ایران و چین ،تصریح کرد: از این توافق برداشتهای بعضاً کاملاً غلط و مغرضانه از آن می‌شود که برای روشن شدن ابعاد آن به اختصار مواردی را عرض می کنم همه می دانیم که ایران و چین در طول صدها سال همکاری دو جانبه تجاری و فرهنگی داشته‌اند و این همکاری ها در سال های اخیر دو چندان شده است و سطح تبادلات تجاری افزایش یافته است.

 

وی گفت: در بهمن ماه سال ۹۴ رئیس جمهور چین به ایران آمد که محصول آن سفر و مذاکرات انجام شده در قالب یک بیانیه مشترک منتشر شد که در بند ۶ آن بیانیه آمده است دو کشور باید همکاری های دو جانبه ۲۵ ساله را در دستور کار خود قرار دهند چند ساعت پس از مصاحبه دو رئیس جمهور، رئیس جمهور چین خدمت مقام معظم رهبری شرفیاب شدند رهبری عظیم الشأن این مذاکرات و دستاورد آن یعنی سند ۲۵ ساله را لازم و کاملا درست و حکیمانه خواندند. 

 

فرهمند،گفت: از سال ۹۴ و تصویب برجام تا سال ۹۷ و خروج آمریکا از برجام متاسفانه تیم دیپلماتی جمهوری اسلامی اهتمام زیادی به این سند ۲۵ ساله نداشتند و بیشتر توجه خود را معطوف به ثمردهی برجام و توسعه روابط اقتصادی با اروپا کردند که منجر به فرصت سوزی برای نظام اسلامی شد و بعد از بد عهدی آمریکا و سه کشور اروپایی با ایران نگاه ها بعد از برجام به سمت چین چرخید و این چرخش هم با اهتمام شخص مقام معظم رهبری بود که در سال ۹۷ رئیس وقت مجلس را به عنوان فرستاده ویژه به چین فرستاد تا سنگ بنای مستحکم یک ارتباط متوازن و دو جانبه گذاشته شود دلایل این فضاسازی های اخیر علیه این برنامه جامع چیست؟ این همکاری فشار حداکثری علیه ایران به شکست کامل خواهد انجامید،اجرای این برنامه جامع تحریمهای ظالمانه آمریکا را بیش از پیش بی اثر خواهد کرد.

 

وی گفت: راهبرد آمریکا در بستن تمام راههای نفوذ و دور زدن تحریم ها را با اختلال و شکست مواجه می کند،از طرفی جنگ بین چین و آمریکا در مباحث اقتصادی عالمگیر شده است راهبرد آمریکا در جلوگیری از قدرت گرفتن چین به شکست می انجامد،این دوقطبی سازی جعلی و دست ساخته های که در تلاش بودند انقلابی‌گری را مخالف تعامل و پیشرفت   و مقاومت  را عامل تنش و عقب‌ماندگی معرفی کنند  بی اثر می شود. 

 

امام جمعه موقت چرام،خاطرنشان کرد: با تصویب این نقشه راه و پیوست های آن و نیز اجرای آن که فصل جدیدی در پیشرفت ایران اسلامی حاصل می کند موجی از امید و نشاط را در بین مردم ایجاد می‌کند که قطعاً مطلوب استکبار و صهیونیسم جهانی نمی‌باشد.

 

وی گفت: در پایان باید از کسانی مثل مارک پمپئو که در کابینه ترامپ به وزیر نفرت مشهور شده است و بیان کرده که امضای این سند استقلال ایران را زیر سوال می‌برد یا از رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل که برای ایران ابراز نگرانی کرده و یا شبکه اینترنشنال سعودی و بعضی از غرب زده ها و مزدوران داخلی که از یک طیف سیاسی مشخص هستند و ابراز نگرانی برای جمهوری اسلامی کرده‌اند سوال کنیم که چه شده است که شما دلتان به حال ایران و مردم ایران می سوزد و دایه مهربان تر از مادر شده‌اید دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را آیا واقعاً شما برای استقلال ایران اسلامی نگران هستید یا تصویری این تفاهم نامه را شکست راهبردهای خصمانه خود در قبال ایران اسلامی می دانید.

 

وی گفت: به لطف و مدد الهی و مقاومت ملت شریف ایران که این سند به تصویب برسد که میرسد و چه نرسد زمان افول و نابودی شما فرا رسیده است انشاالله سیلی نهایی و نابودی تان را از ملت شریف ایران دریافت خواهید کرد.

 

**************************************

پاسخ امام جمعه دهدشت به توئیت فارسی ترامپ

نماز جمعه این هفته شهردهدشت به امامت حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر با حضور مردم در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام وحدانی فر در ابتدا خود و همه نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کرد وگفت: یکی از مصادیق تقوی مشارکت در خیرات و کمک به نیازمندان است.

وی ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی (ع) گفت: چرا سن ازدواج بالارفته و سختگیری های فراوانی در این راه برای جوانان وجود دارد؟

امام جمعه دهدشت با اشاره به انواع مشکلات پیش روی جوانان گفت: برخی از موانع پیش روی آن ها اقتصادی, فرهنگی و اجتماعی است.

وحدانی فر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس به صورت مجازی  گفت: رهبری نقشه راهی برای ترسیم کلی برنامه های نظام با نگاهی ژرف و بلند اندیش فرمودند.

وی با اشاره به دیگر بیانات رهبری گفت : ایشان مجلس یازدهم را مجلس امید و انتظار مردم دانستند و مجلسی ها باید به این کلمات دقت کنند.

خطیب جمعه دهدشت خاطر نشان کرد: مردم علی رغم فشارهای رسانه ها و هجمه های فراوان دشمن به دلیل امیدواری پای صندوق های رای آمدند.

حجت الاسلام وحدانی فر ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیگر بیانات خود مجلس اخیر را یکی از انقلابی ترین مجلس دوران انقلاب دانستند و این سند افتخاری است برای مجلس نشینان و آن ها باید از این عنوان ها مراقبت کنند و در روز قیامت باید جوابگوی این تعاریف و تمجیدهای ولی فقیه باشند.

وی با اشاره به مشکلات مختلف اقتصادی در جامعه گفت: مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد اما عدم برنامه ریزی مسئولین موجب تشدید بسیاری از مشکلات می شود.

وحدانی فر گفت: عدم برنامه ریزی و رفع مشکلات توسط مسئولین کار را به جایی رساند که مراجع از لفظ بی خیالی استفاده کنند . چرا مسئولین برنامه ای ندارند و اگر هست چرا آن ها را با مردم مطرح نمی کنند؟

امام جمعه دهدشت گفت: گرانی های مختلف, مشکلات بنگاه های تولیدی,مشکل مسکن و برخی مشکلات از این دست از جمله مسائلی است که جامعه امروز با آن دست و پنجه نرم می کند.

وی اضافه کرد: امروز کسی نمی تواند خانه اجاره کند چرا که قیمت اجاره بهای مسکن به شدت افزایش  پیدا کرده  و برخی از صاحب خانه ها باید منصف باشند , این خانه ها را که قرار نیست با خود به آن دنیا ببرید.

وحدانی فر با اشاره به ظرفیت های مختلف کشور گفت: ظرفیت های مادی و معنوی فراوانی در کشور است و  تا کی باید بنشینیم و ببینیم که برجام به کجا می رسید و از ظرفیت های کشورمان استفاده نکنیم.

حجت الاسلام وحدانی فر گفت:صادرات ما به افغانستان و پاکستان بسیار بیشتر از اروپا بوده اما باز هم ما منتظر چراغ سبز اروپا و غرب نشسته و هیچ کاری نمی کنیم.

وی در ادامه به دیگر بیانات رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان گفتند که مجلس به جای استیضاح از دولت بخواهد که پای کار بیاید و مشکلات را حل کند.

خطیب جمعه دهدشت با خطاب قرار دادن وزرای دولت گفت: انتظار نداریم که وزرا برای بررسی مشکلات به دهدشت بیایند اما توصیه میکنم که وزرا یک تهران گردی انجام دهند و مشکلات مردم را ببینند  که چگونه در مقابل مشکلات مقاومت می کنند و پای نظام و ملت خود ایستاده اند.

وی با ابراز نگرانی در مورد نوسانات بازار گفت: مسئله گرانی بسیار عجیب است و روزانه و لحظه ای قیمت ها بالا می رود که نشان دهنده این است کارها به خوبی انجام نمی شود.

امام جمعه دهدشت با اشاره به صحبت اخیر رهبری گفت: رهبری در مورد مسئله کرونا فرمودند که "من از آن پرستار خجالت می کشم" و این یعنی همه جامعه تکلیف شرعی و اخلاقی دارند و باید ماسک بزنند و همیشه از مشکلات فراوان دم میزنند و خود مشکل آفرینی می کنند.

وحدانی فر گفت: این روزها ماجرای توافق ۲۵ ساله ایران و چین مطرح می شود و سر و صدای فراوانی ایجاد کرده و غربگرایان و غربگدایان صدایشان درآمده در حالی که اگر این توافق با غرب انجام می شد هیچ کس صدایش در نمی آمد.

وی اضافه کرد: این توافق هنوز اجرا و تصویب  نشده است و مسئله برجام موجب شد تا مراودات با چین تا سال ۹۷  به جایی نرسد و فعلا نیز این توافق در حال بررسی است.

علی وحدانی فر ادامه داد: نکته دوم این است که اجرای این برنامه تحریم های ظالمانه را بیش از پیش بی اثر می کند و فضا سازی چندین ساله عناصر داخلی و خارجی در انزوای ایران رنگ می بازد و این نشان دهنده تعامل ایران با جهان است.

وی به فواید تعامل اقتصادی با بازار شرق اشاره کرد و گفت: ترجیح بازار شرق به غرب دلایلی دارد که دسترسی بالا، اثر گذاری کمتر غرب، وجود تکنولوژی جدید، حذف سیطره دلار و موارد مختلف از جمله فواید این توافق است.

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: برخی این توافق هم به زیان خود و هم به زیان اربابانشان است و مهمترین دلیل مخالفتشان هم همین است.

وی به توییت اخیر فارسی ترامپ در مورد نه به اعدام اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه به این نتیجه رسیده که با افراد مفسد و جنایتکار بر اساس قانون برخورد کند و این مسئله کاملا قانونی است.

وی رییس جمهور آمریکا را خطاب کرد و گفت: آقای ترامپ می خواهید بفرستیم تا شما پا روی گردنشان بگذارید و  آن ها را خفه کنید. بگذارید کسی حرف بزند که انسانیت را می فهمد نه شما. شما امروز دم از چنین حرف هایی میزنید و پلیس شما در خیابان ها جان مردم را بدون محاکمه میگیرند. بگذارید کسانی این حرف ها را بزنند که جان و مال و انسانیت مردم برایشان اهمیت داشته باشد و این حرف ها برای شما بزرگ است.

**************************************

انتقاد امام جمعه لنده از قطعی مکرر برق در شهرستان

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا باعث نورانیت انسان و اساس همه موفقیت های است که به تبع آن موفقیت های زیادی حاصل خواهد شد.


وی گفت: سالروز تاسیس شورای نگهبان را که حقیقتا نگهبان جمهوریت و اسلامیت ایران است را تبریک می گوییم و نگرانی و کینه توزی دشمنان از شورای نگهبان نشان از دشمنی آنان با قانون گرایی است.


امام جمعه لنده تصریح کرد:سالروز شهادت امام جواد(ع) را تسلیت می گوییم، تاریخ زندگی این امام پر است از آشوب ها و فتنه های بنی عباس است که عمیق ترین زخم کاری را به پیکره اسلام وارد می کردند.


وی تاکیدکرد: سالروز ازدواج و پیوند امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) است که در این روز جوانان می تواند با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان آنان را فراهم کنیم.محمودی اصل گفت: هم خانواده ها می توانند تصمیمات خوبی بگیرند و هم دولت باید زمینه  از دواج آسان را فراهم کند.


وی گفت: ضعف آشکار مدیریت دولتی در حوزه بازار باعث شده است تا بازار به حال خویش رها شود و بیشتر درگیر برخی حواشی شده اند، هیچ حرکت ملموسی برای رفع مشکلات از سوی دولت گرفته نمی شود و مجلس باید با تصمیم دقیق خود به مشکلات مردم باید برسند.امام جمعه لنده گفت: بیشتر مراجع تقلید نیز به رئیس جمهور نامه زدند و وقتی وعده رفع مشکلات را دادند ولی امروز عملا از بار مسولیتی خود در حوزه بازار شانه خالی می کنند.


وی گفت: مقدم دانستن مصالح ملی بر مسائل شخصی و جناحی، اولیت دار کردن مشکلات، و تعامل با سایر قوا از مهمترین تاکیدات رهبری به نمایندگان مجلس بوده است.


محمودی اصل تاکید کرد: جامعه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و بالا رفتن آمار کرونایی در کشور ناشی از عدم توجه مردم به ماسک زدن در جامعه است.


وی گفت: نهضت تعاون و مساوات باید ادامه دار باشد چرا که کارگرهای فصلی و بی بضاعت ها چشم انتظار همت مردم برای گره گشایی است.


امام جمعه لنده گفت: انتقاد و اظهار نظرهایی است که در قرارداد ایران و چین است که پیش نویس این سند در حال تنظیم است که نگاه به شرق باید به درستی صورت گیرد که در کوتاه مدت و بلندمدت آثار و برکات ارزشمندی دارد که دشمنان به شدت در حال تخریب و جو سازی این مهم هستند که نشان از شکست تحریم ها و عدم توجه به غربی ها است که در تحلیل ها باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.


وی گفت: مشکل برق و آب شهرستان باعث نگرانی شهروندان شده است که مشکلات برق علی رغم همه تلاش های مسولان نشان از محرومیت و عدم توجه به زیرساخت ها است که انتظار داریم مسولان به میدان بیایند و نسبت به رفع مشکلات برق تلاشی مضاعف داشته باشند.

**************************************

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.