گروه: اخبار استان خبر: 161006 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 08:57
معاون عمرانی استاندار در گفتگو با صبح زاگرس:

تعزیرات حکومتی و صنعت و معدن با دلالان مسکن برخورد کنند

عزیز فیلی گفت: صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی با اصناف متخلف و همچنین دلالان حوزه مسکن برخورد کنند و کنترل و نظارت بیشتری داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء گفت: خرید و فروش مسکن بستگی به عرضه و  تقاضا داشته و در شرایط حاضر قیمت ها رشد نامعقول دارد.

 

عزیز فیلی با اشاره به افزایش هزینه های ناشی از فروش مصالح ساختمانی، مانند شن و ماسه بیان کرد: با همکاری دادستانی حدود 20 الی 25 درصد کاهش قیمت دادیم و افزایش معقولی که در کشور بود اعمال کردیم.

 

فیلی بیان کرد: خانه های سازمانی و خالی که در شهر یاسوج است، شناسایی می شوند و  طبق قیمت مصوب مجلس و حکمی که وجود دارد، می توان با کسانی که خانه خالی دارند برخورد کرد، که باعث کاهش قیمت اجاره و خرید فروش مسکن خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: با متولی امر یعنی حوزه مسکن و شهر سازی برنامه هایی داریم، از طرفی بنگاه ها، سندیکاها، اتحادیه های مسکن در سطح استان و کشور به صورت عملی باید وارد کار شوند تا این موضوعات سبب کاهش قیمت ها شود.

 

معاون عمرانی استاندار در ادامه افزود: صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی با اصناف متخلف و همچنین دلالان حوزه مسکن برخورد کنند و کنترل و نظارت بیشتری داشته باشند.

 

وی گفت: بازار مسکن  تحت تاثیر عرضه و تقاضا است و بر اثر این موضوع  تعادل قیمت ها حاصل می شود از طرفی قیمت ها امکان ندارد به صورت دستوری افزایش یا کاهش پیدا کند مثلا در مواردی که قیمت مرغ و مواد غذایی افزایش پیدا می کندیک مشکل است که تحت تاثیر عرضه و تقاضا است.

 

فیلی تاکید کرد: باید پارامترها و شرایط خاص  در حوزه مسکن، اجاره و خرید و فروش آن را با فراهم کردن زیرساخت هایی مانند حمل، فروش، و قیمت مصالح  با همکاری دادستانی و تعزیرات کاهش داد، از طرفی بنگاه داران باید از طریق صنف اتحادیه ها و املاک همکاری کرده و اجاره بهاء را کاهش دهند.

 

وی افزود: از صاحب خانه ها اکیدا تقاضا داریم در شرایط خاصی که کشور دارد و همچنین گرفتاری قشر جوان،  از طرفی وجود بیماری کرونا که سبب کاهش درآمد اقشار جامعه شده است، این افراد باید در این شرایط مراعات کرده و  قیمت اجاره بهاء را نسبت به سال گذشته فقط 20 درصد افزایش دهند تا بتوانیم مشکلات جوانانی که مشکل مسکن دارند را کاهش دهیم و در سال جاری از این شرایط مشکل عبور کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.