گروه: اخبار استان خبر: 160945 / تاریخ انتشار : 1399/4/25 ساعت : 13:05
حق با چه کسانی است

تناقض در حرف و عمل اعضای شورای شهر یاسوج/از ادعای برخورد با استخدام های بی ضابطه تا لیست های زیرمیزی

اظهارات متناقض در حرف و عمل و در عین حال قابل تامل اعضای شورای شهر یاسوج در ماجرای استخدام های بی ضابطه در نوع خود جالب توجه است که شاید نیاز به ورود دستگاه های نظارتی به این مساله مهم و حیاتی باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ماجرای استخدام های بدون ضابطه در شهرداری یاسوج چند سالی است که نقل محفل شورای شهر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است، موضوعی که به خصوص از سال 96 تاکنون مطرح می شود اما به نظر می رسد هیچ گاه به پایان نخواهد رسید.

 

سوال اساسی که در ذهن بسیاری از شهروندان وجود دارد این است که چرا تکلیف این نیروها هر چه زودتر مشخص نمی شود؛ این در حالی است که در میان این افراد کسانی هستند که به نان شب خود نیز محتاج هستند.

 

بررسی تعیین تکلیف نیروهای مازاد شهرداری یاسوج همان گونه که در ابتدا عنوان شد از اوایل دوره پنجم شورای شهر مطرح شده است اما هیچگاه به سرانجام نرسید، در جلسه اخیر شورای شهر نیز برخی از اعضا با انتقاد از حضور نیروهای مازاد در شهرداری یاسوج خواستار اخراج این نیروها شدند.

 

یکی از موضوعاتی که در خصوص موضوع استخدام های بدون ضابطه مطرح می شود و از آن به عنوان عوامل این بکارگیری ها نام برده می شود مثلث " شهرداری-پیمانکار-شورای شهر " است.

 

یکی از تناقضاتی که در این زمینه وجود دارد صحبت برخی اعضای شورای شهر مبنی بر برخورد با استخدام های بدون ضابطه و اخراج نیروهای مازاد است اما از طرف دیگر به نظر می رسد خودشان نیز در این ماجرا دستی بر آتش دارند چرا که خود اعضای شورای شهر در جلسات مختلف از نقش برخی اعضای شورای شهر در استخدام ها خبر می دهند.

 

کیوان آشنا عضو شورای شهر یاسوج در در نشست این هفته بیان کرد: آنچه امروز شهرداری یاسوج را آزار میدهد تحمیل نیرو از سایر ادارات و شهرداری های سایر شهرهای استان به شهرداری یاسوج است،چرا شهرداری نباید فعالیتهای خود را مکانیزه کند تا نیاز به این تعداد نیرو نباشد؟

 

آشنا با اشاره به افزایش نیروها در بحث تامین نیرو نیز گفت: اگر قرار است نیروهای مازاد اخراج شوند از شروع دور چهارم شورای شهر بررسی و رسیدگی شود چرا که دو تن از اعضای شورای فعلی در دور گذشته حضور داشته اند.

 

هدایت اکبری عضو فعلی شورای شهر یاسوج که در دوره قبلی نسز حضور داشت در پاسخ آشنا گفت: اگر بنده نیرویی به شهرداری اضافه کرده ام حاضر هستم تمام نیروهایی که از طرف بنده اضافه شده اند اخراج شوند، برخی جوسازی و عوام فریبی می کنند، ما باید حرف و عملمان یکی باشد.

 

فرشاد نگین تاجی عضو شورای شهر یاسوج نیز گفت: امروز در باب افزایش نیرو صداقتی از اعضای شورا ندیدم هیچکدام از شما زیر بار اضافه کردن نیرو نرفتید در صورتیکه بعضی از شما در این افزایش نقش داشته اید.

 

در حالی که گفته می شود حدود 100 نفر نیروی مازاد مربط به حدود 3 سال قبل تر بوده است اما بر اساس شنیده ها در همین ایام نیز نیروهایی از سوی تعدادی از اعضای شورای شهر به شهرداری یاسوج سفارش شده بودند که مورد پذیرش قرار نگرفته است.

 

اظهارات متناقض در حرف و عمل و در عین حال قابل تامل اعضای شورای شهر یاسوج در ماجرای استخدام های بی ضابطه در نوع خود جالب توجه است که شاید نیاز به ورود دستگاه های نظارتی به این مساله مهم و حیاتی باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.