گروه: اخبار استان خبر: 160915 / تاریخ انتشار : 1399/4/24 ساعت : 15:56

افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 36 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد، این بیمار 70 ساله دچار بیماری قلبی و فشارخون بود.

 

 دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: در بیست و چهارمین روز از تیرماه، 78 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.

 

وی با اشاره به اینکه 11 بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند که 3 نفر از آنها اینتوبه هستند، اذعان داشت: هم اکنون تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1745 مورد گزارش شده است.

 

دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 180 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که یک سوم موارد مثبت در شهرستان بویراحمد و بقیه موارد مثبت به ترتیب در شهرستان‌های بهمیی، چرام، کهگیلویه، دنا، باشت، گچساران و لنده می باشند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: لازم است رعایت اصول اولیه بهداشت عمومی مانند فاصله گذاری فیزیکی، شستن دست ها، استفاده از ماسک، رعایت آداب تنفسی و ماندن در خانه در هنگام شیوع بیماری مد نظر گرفته شود.

 

وی خاطر نشان کرد: عادی انگاری کووید 19 آسیب جدی و و جبران ناپذیر بر همه آحاد جامعه وارد می کند بنابراین ما و نخبگان جامعه مانند روحانیون، دانشگاهیان، معلمین، سیاسیون، هنرمندان، ورزشکاران، سمن ها و ریش سفیدان موظف به اقناع مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و انجام مسئولیت های اجتماعی خود در کنترل این بیماری هستیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.