گروه: اخبار استان خبر: 160914 / تاریخ انتشار : 1399/4/24 ساعت : 15:56
در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر ارشاد مطرح شد؛

انعقاد تفاهم نامه وزارت ارشاد با استانداری کهگیلویه و بویراحمد/ توجه ویژه وزارت ارشاد در رفع موانع و توسعه زیرساخت های فرهنگی و هنری در استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تفاهم نامه تا نیمه نخست مرداد ماه عملیاتی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کلانتری را در این دیدار همراهی کرد.

استاندار در ابتدای این دیدار از وضعیت فرهنگی و هنری استان و عملکرد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گزارشی ارائه داد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود هنرمندان شاخص و توانمند و اهالی قلم و رسانه در وضعیت مطلوب و خوبی قرار دارد.

کلانتری در این دیدار ضمن اشاره به چگونگی شاخص های فرهنگی و هنری در استان، اظهار داشت: مجموعه هنرمندان، خبرنگاران و اصحاب فرهنگ و قلم کهگیلویه و بویراحمد در بحران کرونا در جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خوب به افکار عمومی و مردم استان  عملکرد قابل قبولی داشته و شایسته تقدیر هستند.

وی بیان کرد: بخش مهمی از بسترسازی فرهنگی و آگاهی بخشی اصولی در جامعه منوط به حرکت و قلم های شیوا، رسا و نگاه بی طرف خبرنگاران است.

کلانتری ابراز کرد: با توجه به موج های مهم رسانه ای در سطح جهان و به تبع آن در کشور ما خبرنگاران و اصحاب قلم تاکنون حرکت های مفیدی در بسترهای مختلف شکل داده و نقش اساسی در الگوسازی و تبیین ظرفیت های توسعه ای در کشور و استان ایفا کردند.

نماینده عالی دولت در استان ضمن تشکر از دغدغه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به وضعیت حوزه فرهنگ و هنر  و تحول در نقاط محروم خواستار زمینه همکاری مشترک جهت ایجاد خدمات بیشتر به فرهنگ و هنر استان و حمایت از هنرمندان  در حوزه های مختلف شد.
وی خاطرنشان کرد: دولت در استان از اقشار آسیب دیده حوزه فرهنگ و هنر با اختصاص تسهیلات فرهنگی حمایت خواهد کرد و انتظار می رود در سطح کلان با برنامه ریزی و شناسایی نقاط آسیب پذیر نیز حمایت شایسته و قابل تقدیری از پیشقراولان و پیشتازان عرصه فرهنگ و هنر شود.

استاندار با بیان اینکه کلید واژه توسعه هر شهر و استانی رشد و ارتقای فرهنگ است، عنوان کرد: با به کارگیری ظرفیت های فرهنگی می توان پیوست های اصولی عمرانی، اقتصادی و مبلمان خروجی محوری در مناطق مختلف کشور رقم زد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد  و مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اهمیت شاخص های فرهنگی و هنری، حضور کلانتری در استان را سرمایه ای بزرگ قلمداد کرد و افزود: به طور قطع پیشرفت و توسعه، بالاخص توسعه فرهنگی نیازمند همدلی و هم آوایی و نگاه ویژه مدیریتی خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انعقاد تفاهمنامه فی مابین و موضوعات مطروحه موافقت کرد و مقرر شد که این توافقنامه حداکثر تا نیمه مرداد ماه  عملیاتی شود.
صالحی از توجه ویژه به استان کهگیلویه و‌بویراحمد و حمایت  اهالی فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: دستورات لازم برای بررسی مطالبات و نیازمندی های استان کهگیلویه و بویراحمد داده خواهد شد.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این دیدار گزارشی از ظرفیت های فرهنگی و هنری استان ارائه داد و خواستار توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
پیر سبزی به وجود استعدادها و پتانسیل های خوب فرهنگی و هنری در استان اشاره کرد و خواستار نگاه ویژه به این اهالی و حمایت همه جانبه از آنان به ویژه آثار فاخر شد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.