گروه: اخبار استان خبر: 160904 / تاریخ انتشار : 1399/4/24 ساعت : 12:58
در نشست خبری فرمانده تیپ 48 فتح مطرح شد

رشادت های تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد از صحرا تا کوهستان/زانو زدن سیل ، کرونا و آتش در مقابل رزمندگان تیپ 48 فتح+تصاویر

سردار حکمتیان راز فرمانده تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماموریتهای این تیپ از سیستان و خوزستان تا غرب کشور گفت: رزمندگان تیپ 48 فتح در بحران هایی مانند سیل، زلزله، کرونا و آتش سوزی حضوری فعال و آتش به اختیار دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سردار حسن حکمتیان فرمانده تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد در نشست با اصحاب رسانه ارتقای درجه خود را مدیون و مرهون هم استانی‌ها در طول ۴۱ سال اخیر و همچنین رشادت‌های رزمندگان استان و جامعه بزرگ ایثارگری دانست و گفت: تیپ 48 فتح ماحصل همه رشادت‌های استان بوده و اکثر شهدای استان از این تیپ هستند که به ندای ملکوتی امام انقلاب لبیک گفتند.

 

وی افزود: همه ۱۳ هزار ایثارگر استان متعلق به این یگان هستند و هنگامی که رفتند عقیده داشتند که برنگردند و اکثر آن‌ها که ماندند تیر و ترکش در بدن دارند و امروز به سختی نفس می‌کشند تا قله های افتخار را در موشکی و نانو و پزشکی طی کنیم.

وی گفت: امروز به مکانی آمده‌اید که فداکاران آن سال‌های سال در سیستان و خوزستان در خطی به طول ۱۶۴ کیلومتر در برابر قاچاقچیان و گروهک‌ها جانفشانی کردند و در ارتفاعات پیرانشهر و جاسوسان و اشنویه کاری کردند که سال‌ها امنیت و اقتدار به جغرافیای جمهوری اسلامی برگردد، این یگان سال ها در برابر گروهک‌ها جانانه جنگیدند تا مجبور شدند از کشور فرار کنند و در بلوچستان مقابل جیش الظلم بود که تا آخرین قطره خون در مقابل گروهک ریگی ایستادند.

 

سردار حکمتیان ادامه داد: صدها کیلومتر از شمال غرب در دست پژاک بود که ۷ شهید دادیم و سه سال و نیم در شرایط سخت خوزستان حضور پیدا کردیم  و برگ زرینی از افتخار در آن استان داریم که فرزندان استان امنیتی بی‌نظیر ایجاد کردند و در مقابل همه گروهک‌هایی که  از سوی آمریکا تا بن دندان تجهیز شده بودند مقاومت کردیم و ایستادیم.

 

حکمتیان افزود: ما به نمایندگی از تاریخ پر افتخار استان رفتیم و اجازه ندادیم هیچ قاچاقچی و گروهکی از معبر تیپ ۴۸ فتح عبور کند و در چنگال تیزبین رزمندگان استان گرفتار شدند آن‌ها اعتراف کردند که نتوانستند از معبر ما عبور کنند.

وی گفت: باور و اعتقاد راستین داریم که مردم وارثان انقلاب هستند و ما سربازان ولایت هستیم و اگر این انقلاب به دنبال مسیر پر افتخار خود است باید ارتباط میان مردم و ولی فقیه برقرار باشد و نگذاریم مردم از حاکمیت و نظام دلسرد شوند.

 

حکمتیان اظهار کرد: بعد از ۸ سال دفاع مقدس در عرصه سازندگی ورود پیدا کردیم و در همه حوزه‌ها وارد کار ساخت و ساز شدیم و سپس عرصه تغییر کرد و شبیخون فرهنگی در دستور کار دشمن قرار گرفت که در خدمت هیات‌ها و حلقات و اردوهای راهیان نور بودیم.

 

وی گفت: در سال ۷۸ و ۸۸ که کشور به تعبیر مقام معظم رهبری در لبه پرتگاه بود ورود پیدا کردیم و به کمک مردم ناامنی خنثی شد رزمندگان استان در جبهه مقاومت هم رشادت آفریدند و از بین پاسداران جوان این استان در جبهه مقاومت فرمانده تیپ داشتیم و رشادت های دفاع مقدس را تکرار کردند.

حکمتیان بیان کرد: جوانانی داشتیم که اگر به شکل و شمایل آنها نگاه کنید فکر نمی‌کنید که در جبهه مقاومت فرمانده یگان های بزرگ بودند در بحران ها مثل سیل و زلزله و کرونا و آتش سوزی هم ورود پیدا کردیم به گونه ای که در سیل‌ها و زلزله ها اولین یگانی بودیم که به آن مناطق ورود پیدا کردیم، در سیل سال گذشته در حوزه ماشین‌آلات و گندزدایی کمتر از دولت کار نکردیم و در خوزستان روزی۲۰ هزار غذا پخت می کردیم.

 

وی گفت: تیم جنگ نوین ما در خوزستان مستقر شدند و از خانه‌های مردم رفع آلودگی کردند و شهر دزفول را خاکریزی کردند تا سیل وارد شهر نشود و سه تا ۴ ماه در استان خودمان و در مناطق محروم بستر رودخانه‌ها و کانال های آب کشاورزی را ساماندهی کردیم و طوری شده بود که مردم برای خدمات‌دهی به ما نگاه طلبکارانه دارند.

 

سردار حکمتیان گفت: به دنبال بالا بردن سطح توانایی خود هستیم و این اقدامات اصلا در ماموریت‌های ما تعریف نشده اما اعتقاد به در کنار هم بودن داریم و امروز این مساله در دستور کار ماست.

 

وی افزود: در شمال غرب که ۷۰ روز از خانه دور بودیم در وسط راه بازگشت به منزل به دنبال اجساد حادثه سقوط هواپیما رفتیم و بعد از ۲۲ روز در رودخانه بشار که به دنبال جسد بودند ظرف ۲۴ ساعت جسد را پیدا کردیم و روزی نیست اداره‌ای و نهاد مردمی و نهاد خدمات‌رسان از ما تقاضایی نداشته باشد.

حکمتیان گفت: در بحبوحه شیوع ویروس کرونا از همان ساعت اولیه با تجهیزات خود حضور پیدا کردیم و از همه اماکن رفع آلودگی شد و اولین بار که وارد بیمارستان جلیل شدیم کارکنان بیمارستان مثل گل شکفتند چرا که تا قبل از ما کسی جرات حضور در آن نقطه را نداشت.

 

وی افزود: به پاسداران خود گفتیم هر خانه پاسدار باید یک پایگاه سلامت و هر خانواده پاسدار سفیر سلامت باشد و همه گردان‌های ما ورود پیدا می کردند و ۳۳۵ هزار ماسک و گان و دستکش و روپوش تولید کردیم و در حوزه غربالگری ۲۴ ساعته حضور داشتیم.

 

حکمتیان گفت: هر گاه نیاز به پایگاه و آمبولانس بود اهدا کردیم و تیم واکنش سریع ما حضور پیدا می‌کرد در همین راستا ۱۵۲ هزار لیتر مواد گندزدا تامین کردیم و به یاری روستاها شتافتیم و در سراسر استان پایگاه‌های سلامت راه اندازی کردیم.

 

فرمانده تیپ 48 فتح به کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: جمع آوری، نگهداری، بسته بندی و انتقال آن به دست این تیپ بود. خود یگان هک یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری کمک مردمی و بسته بندی و توزیع داشت. 

وی گفت: تعاملات خوبی با ادارات داریم هر جا که گفتند زمین‌های کشاورزی و کانال‌ها نیاز به ساماندهی دارند حضور پیدا کردیم و در آتش سوزی‌ها هیچ آتشی نبود که حضور پیدا نکردیم و اعلام کردیم که گردان‌های ما آتش به اختیار ورود پیدا کنند.

 

سردار حکمتیان یادآور شد: نیاز به کار جهادی و انقلابی داریم و رسانه‌ها در برابر خون شهدا و در برابر اعتقادات و باورهای مردم مسوول هستند و باید تلاش مضاعف باشد دشمن به دنبال تجاوز فکری است و شما خبرنگاران هم فرمانده در حوزه فرهنگی هستید شما کار بسیار سخت مطالبه‌گری دارید و باید به شما رسانه‌ها افتخار کرد وقتی رسانه‌ها ورود پیدا کردند همه حرکت می‌کنند و اگر خودتان در بحران‌ها نباشید دیگران هم حضور پیدا نمی‌کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.