گروه: اخبار استان خبر: 160872 / تاریخ انتشار : 1399/4/23 ساعت : 21:26

مرگ سرد با قهوه داغ؛ کرونا پشت درب کافه های شهر+ عکس

مسئولان با صنوف پر ریسک در روزهای کرونایی به طور جدی برخورد کنند چرا که کرونا پشت درب کافه های شهر کمین کرده تا مرگی سرد را در قهوه داغ رقم بزند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کرونا این روزها در کهگیلویه و بویراحمد با عنوان سفیر مرگ و بیماری با قدرت در حال پیش روی به خانه ابدی هست تا همچنان تالارها ، مراکز خرید و کافه های شهر محلی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

 

مراکز خرید ، کافه ها و  بیمارستان مرکز کرونایی شهر یاسوج میهمان های خاصی دارند که هر کدام با هدف خاصی تجمعاتی را  دارند اما همه این محل ها به یک جا ، آن هم بیمارستان و به احتمال فراوان سرد خانه ختم می شوندچرا که کروا در کمین است .

 

به نظر می رسد مردم  در کهگیلویه و بویراحمد با وجود هشدار مسئولان و رسانه های استان  به صورت مخفیانه و زیر زمینی در مراسمات عزا و عروسی ،تالارها و کافه های شهر حضور دارند  موضوعی که به اعتقاد کارشناسان باعث افزایش تجمعات شده و می‌تواند آمار مبتلایان به کرونا را افزایش دهد.

 

توهم خطرناک عادی شدن شرایط و بازگشایی صنوفی که بودن و نبودن آنها تاثیر چندانی بر اقتصاد نداشته  باعث شیوع گسترده کرونا شد تا استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای چندمین بار تجمعات و حضور در مراسمات و عزا را شایع کننده مرگ کرونا بدانند و بالاجبار دستور عدم ارسال پیامک تشییع و دستگیری متخلفان در استان را صادر کنند.

 

کلانتری تصریح کرد: هر کس با برگزاری تجمعات در عروسی و عزا، و رعایت نکردن دستوالعمل‌های بهداشتی جان مردم را به خطر بیندازد و موجب ابتلای مردم به کرونا شود، دستگاه‌های متولی شاکی صاحب عروسی و عزا شوند تا با متخلفان در این خصوص برخورد قضایی و قانونی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه پیشگیری و مقابله با کرونا در استان از خواهش و تمنا گذشته و باید بدون تعارف با افرادی که دستورالعمل‌های را رعایت نمی کنند برخورد و اقدام موثر شود گفت: ما مسئول حفظ جان مردم هستیم و در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد.

 

یکی از صنوفی که در کهگیلویه و بویراحمد بخصوص مرکز استاندر سالهای اخیر رشد قارچ گونه و شایع شده است وجود کافه هایی است که نه متولی خاصی دارند و گاهی دیده می شود به یک معضل و آسیب اجتماعی در شهر یاسوج تبدیل شده است .

---
---

 

اگر چه کافه ها اشتغالزایی را به همراه داشته است اما به پاشنه آشیلی برای خانواده ها و حتی جوانان تبدیل شده، جایی که می توانست روزی مکانی آرامش بخش برای سپری کردن اوقات جوانی باشد، امروز به محلی برای موضوعاتی از قبیل دود و قلیان و سرو ......و حتی دوستی های چند روزه جوانان تبدیل شده است تا در ایام کرونا وجود آنها بحرانی تر از همیشه برای شهروندان باشد.

 

همانطور که گفته شد استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسئولان استانی در راستای مبارزه با شیوع کرونا هشدارهای جدیی را به مردم دادند و از مردم خواستند تا از تجمعات و حضور در اماکن تفریحی ،مراسمات عزا و عروسی خودداری کنند اما متاسفانه همت جدیی در برخورد با متخلفان دیده نمی شود و لازم است مسئولان با صنوف متخلف از جمله کافه هایی که حتی پروتکل های بهداشتی را رعایت هم نمی کنند برخورد کنندتا دیگر شاهد سردی مرگ در داغی قهوه کافه های شهر نباشیم.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.