گروه: اخبار استان خبر: 160870 / تاریخ انتشار : 1399/4/24 ساعت : 07:43
شهردار لنده خبر داد

اختصاص قطعه ای در قبرستان برای متوفیان کرونایی/دفن اولین بیمار کرونایی در لنده+تصاویر

مختار مشهدی زاده از اختصاص قطعه زمینی در قبرستان کنونی لنده برای متوفیان کرونایی و دفن اولین فوتی کرونایی در این شهر خبرداد.

شهردار لنده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به افزایش چشمگیر بیماران کرونایی و اتخاذ تدابیر ویژه برای مبتلایان و فوتی های کرونایی در این شهر گفت: برابر مصوبات شورای سلامت و ستاد مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان لنده این شهرداری از ابتدای این بیماری با همکاری سایر نهادها در امر ضدعفونی مناطق مختلف شهر به خصوص مناطق پرجمعیت نظیر خیابان و پمپ بنزین و بانک ها بیشترین تلاش و همکاری را داشته است.

 

وی افزود: به دنبال افزایش تعداد بیماران کرونایی در این شهر با مصوبه شورای تامین و سلامت و ستاد مبارزه با کرونا یکی از درب های ورودی قبرستان با بلوک و سیمان پلمپ و تنها یک درب برای حضور اجساد و مردم باز شده است.

 

شهردار لنده تصریح کرد: برابر مصوبات ابلاغی هیچ گونه مراسم چهلم و سالگرد در محوطه گلزار شهدا و قبرستان تحت هیچ شرایطی برگزار نمی شود فقط در زمان دفن اموات مردم اجازه حضور دارند که ان هم با رعایت پروتکل های بهداشتی  و فاصله اجتماعی خواهد بود.

 

مختار مشهدی زاده گفت: بنا به تصمیم ستاد مدیریت بحرانْ ستاد مبارزه با بیماری کرونا و شورای تامین و سلامت شهرستان قطعه زمینی در ضلع جنوبی قبرستان برای بیماران کرونایی با حفر بیش از 10 قبر اجرایی شده است که پروتکل های خاص تدفین نیز در هنگام دفن اموات با نظارت شبکه بهداشت و درمان صورت می پذیرد.

 

وی تاکیدکرد: متاسفانه روز گذشته اولین بیمار فوتی بر اثر بیماری کرونا در شهرستان لنده با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی در قطعه مخصوص بیماران کرونایی با نظارت شبکه بهداشت و درمان دفن شده است.

 

شهردار لنده گفت: انتظار داریم با توجه به شیوع بیماری و فراگیر شدن آن به خصوص در مراسمات عزاداری و عروسی ها شهروندان از تجمع در این مراسمات خودداری کنند و نهایت همکاری را در هنگام دفن اموات کرونایی با این تیم تدفین که با پوشش های مخصوص هستند را داشته باشند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر امده است:

---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.