گروه: اخبار استان خبر: 160864 / تاریخ انتشار : 1399/4/23 ساعت : 16:51
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مطرح کرد ؛

بی ثباتی قیمت بتن را تحمل نمی کنیم /اجرای طرح ضربتی کاهش قیمت بتن آماده در استان

معاون پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به اینکه بی ثباتی قیمت بتن را در استان تحمل نمی کنیم گفت :مردم تخلفات را به دادستانی ، تعزیرات یا معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس   با توجه به افزایش غیرقابل توضیح و بی‌نظمی در فروش و عرضه بتن توسط شرکت های بتن ساز و با تدبیر دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان جلسه‌ای در دادستانی با حضور دادستان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مدیران کل صنعت و معدن و تجارت و تعزیرات و متولیان و متصدیان شرکت های بتن ساز در سطح یاسوج  تشکیل و نسبت به ساماندهی قیمت اقدام شد.


در این نشست مقرر گردید با توجه به قیمتی که دفتر فنی استانداری برای بتن سازان مشخص کرده بود( یعنی هر متر مکعب ۲۴۰ هزار تومان) و در آن مصوبه در صورت افزایش سیمان این افزایش را قابل محاسبه روی بر قیمت نهایی دانسته بود. لذا با افزایش ۲۰ هزار تومانی به دلیل افزایش قیمت سیمان، بتن باید حداکثر هر متر مربع 260 هزار تومان به فروش برسد.


دادستان مرکز استان در این جلسه تاکید کرد : هر گونه افزایش قیمت بیش از این مبلغ که از طریق مراجع قانونی مشخص گردیده ممنوع و  قطعاً با برخورد شدید دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات مواجه خواهد بود


سید علی ملک حسینی افزود :هر گونه گزارش از طریق مردم و دیدبانان معاونت پیشگیری و هرگونه اقدام خلاف مصوبه فوق را  رصد و با متخلفین برخورد خواهد شد.


در این جلسه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بر حمایت دادگستری استان به عنوان مرجع حمایت از حقوق مردم و تولیدکنندگان تاکید و بیان کرد در صورتیکه مشکلاتی سد راه تولید و در مسیر اقدامات مثبت  بتن سازان وجود دارد را می توانند  مکاتباتی به دادگستری  اعلام تا از طریق این معاونت راه حل های اجرایی جهت رفع مشکلات تولید اندیشیده شود.

 

 عیسی حسنی گفت : هرگونه بی ثباتی در بازار مسکن و ساخت و ساز ناشی از افزایش خود سرانه قیمت بتن را تحمل نخواهیم کرد.


در پایان دادستان مرکز استان در این جلسه از کلیه مردم خواست در صورتی که در حوزه بتن قیمتی بیش از ۲۶۰ هزار تومان توسط بتن‌ریزی ریزان عرضه گردید مراتب تخلف را به دادستانی یا تعزیرات یا معاونت پیشگیری از وقوع جرم اطلاع دهند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.