گروه: اخبار استان خبر: 160717 / تاریخ انتشار : 1399/4/20 ساعت : 16:44
در گفتگو با مدیرکل منابع طبیعی استان مطرح شد

۶۰۰ هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی استان طعمه حریق شد/نصب سنسور در مناطق مستعد آتش سوزی استان

مدیرکل منابع طبیعی استان آخرین روند احداث پایگاه هوایی اطفاء حریق استان که یکی از مجهزترین پایگاه های کشور خواهد بود را توضیح داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد آخرین روند احداث پایگاه هوایی اطفاء حریق استان که یکی از مجهزترین پایگاه های کشور خواهد بود و همچنین میزان آتش سوزی های اخیر استان را توضیح داد.

 

غلامحسین حکمتیان گفت: خوشبختانه در حال حاضر در هیچ جای استان آتش‌سوزی نداریم و همه تیم اطفاء حریق در آماده باش کامل هستند و که اگر آتش سوزی گزارش داده شد سریع به محل اعزام شوند کنترل کنند.

 

وی بیان کرد: امسال و تا کنون میزان آتش سوزی که در سطح استان شکل گرفته است بالغ بر بالغ بر 100 فقره آتش سوزی بود که بیش از ۷۰ آتش سوزی کنترل شد که به دلیل حضور به موقع نیروها در مناطق بوده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: طبق گزارشاتی که به ما داده اند متأسفانه بالغ بر ۶۰۰ هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی استان دچار حریق شد.

 

حکمتیان همچنین در ادامه افزود: با کارشناسی دقیق کارشناسان میزان خسارت هایی که در این مناطق آتش‌سوزی شده وارد شده است به اطلاع مردم خواهد رسید.
 
 
وی همچنین در خصوص پایگاه اطفاء حریق هوایی و بالگرد آتش نشان که قرار است به استان اضافه شود گفت: این پایگاه یکی از ۱۶ پایگاهی است که در کشور پیش بینی شده است و با پیشرفت فیزیکی خوبی روبرو است که و به نوعی پایلوت مناطق کشور خواهد بود چراکه دارای سازه قابل قبولی است و دارای پد بالگرد، استخر آب و آشیانه بالگرد خواهد بود.
 
 
حکمتیان در این خصوص افزود: در بازدیدی که استاندار از این مجموعه اطفاء حریق هوایی داشتند مقرر شد بخشی اعتبار برای این پروژه پیش بینی کنند، اکنون ساختمان آماده است و استخر آب نیز آماده شده و پیمانکار در حال کار است و با تخصیص اعتبار از سوی استاندار محترم سرعت آن بیشتر خواهد شد.
 
 
مدیرکل منابع طبیعی استان در خصوص بالا بودن هزینه های نگهداری و تعمیر بالگرد اطفاء حریق گفت: این بالگرد نیاز استان است و اگر این فضا یعنی پایگاه اطفاء حریق هوایی آماده شود می توان از هلیکوپترهای امداد و اورژانس نیز استفاده کرد چرا که فضای بسیار خوبی است و پایگاه بسیار خوبی خواهد بود که حتی استان های همجوار نیز می توانند از آن استفاده کنند.
 
 
وی افزود: فرستنده هایی داریم که با سنسور هایی که در نقاط مختلف استان فعال می کنیم آتش‌سوزی در نقاط مختلف استان را در کمترین زمان مختلف اطلاع خواهد داد و نیروهای ما در کمترین زمان به محل اعزام می شوند و ما منتظر اطلاع رسانی از سوی مردم یا رسانه ها نخواهیم ماند و این موجب افزایش سرعت در اطفاء حریق با و مقابله با آتش ها خواهد شد.
 
 
حکمتیان در پایان گفت: در سال ۹۸ بیش از دو برابر نسبت به سنوات گذشته تجهیزات اطفاء حریق به استان اضافه شد از قبیل دمنده، لباس، فلش بک و تجهیزات مخصوص اطفا حریق که این اقدام ادامه خواهد داشت حتی در سطح روستاها و دهیاری ها نیز تجهیز شده اند و در تلاش برای جذب اعتبار برای تجهیز بیشترین وسایل برای اطفا حریق هستیم.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.