گروه: اخبار استان خبر: 160710 / تاریخ انتشار : 1399/4/19 ساعت : 22:57
برای اولین بار صورت گرفت:

صعود یک روزه بانوان هم استانی به قله پازن پیر دنا+تصاویر

بانوان کوهنورد هم استانی توانستند برای اولین بار قله پازن پیر دنا را فتح کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ نائب رئیس هئیت کوهنوردی بانوان شهرستان بویراحمد در این خصوص گفت : برای اولین بار در استان دو کوه بانو با نام های سحر جباری و طاهره حسینی موفق شدند قله پازن پیر دنا را در یک روز فتح نمایند ، که این خود نشان از پیشرفت این رشته ورزشی در بین بانوان هم استانی است.

 

 
 

رنجبر افزود: ما طبق بخشنامه های فدراسیون کوهنوردی برای اولین بار در استان با تشکیل گروه کوهنوردی بانوان به صورت مستقل ، اقدام به صعود های کوتاه یک روزه نمودیم که با حضور بانوان دو باشگاه قدیس و سلامت به ثمر نشست.

 

 

نائب رئیس هئیت کوهنوردی بانوان شهرستان بویراحمد گفت : استقلال بانوان در حرفه کوهنوردی علاوه بر تواتمند سازی و استعدادیابی، از بروز برخی مشکلات برای بانوان نیز جلوگیری می کند ، تلاش می کنیم برای توسعه  کوهنوردی بانوان و خانواده ها  توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم.

 

همچنین در برنامه ای دیگر کوهنوردان استان گشایش مسیر و صعود به یخچال زندان تا قله برج آسمانی توسط کوهنوردان باشگاه آریوبرزن به مدت دو روز با شناسایی مسیر های یخچالی و صخره ای همراه بود.

 

 

جعفر گودرزی مدیر باشگاه آریوبرزن و از امدادگران و کوهنوردان حرفه ای استان گفت : دستورالعمل های فدراسیون به گونه ای طراحی شده که علاوه بر نگاه جدی به حفظ محیط زیست توسط کوهنوردان ، مباحثی مانند بیماری کرونا را نیز در نظر گرفته و در همین راستا صعود های بیش از ۲۰ نفر ممنوع میباشد و امید است سایر باشگاه ها و هیئات کوهنوردی به این مقوله توجه جدی نمایند. 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.