گروه: اخبار استان خبر: 160699 / تاریخ انتشار : 1399/4/19 ساعت : 23:01
فرمانده انتظامی لنده خبر داد؛

تلفات 50راس دام در لنده بر اثر استفاده از سموم کشاورزی+جزئیات

فرمانده انتظامی شهرستان لنده از تلف شدن بیش از50راس دام سبک در منطقه کشاورزی دشت آبلش از توابع بخش مرکزی این شهرستان خبرداد.

سرگرد فرزین جمشیدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  با اشاره به تلف شدن بیش از 50 راس دام سبک در شهرستان لنده گفت: عصر روز گذشته دامداران برای چرا دام های خود را به منطقه دشت آبلش که یک منطقه کشاورزی است به چرا برده بودند که دام ها پس از حضور در باقی مانده محصولات کشاورزی که متاسفانه آلوده به سموم کشاورزی بودند ، مسموم شدند.

 

وی افزود: از عصر روز گذشته تا کنون بیش از 50راس از دام ها تلف و این تعداد براساس گزارش های رسیده در حال افزایش است که ناشی از عدم اطلاع رسانی به سایر دامداران بوده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان لنده تصریح کرد: استفاده کشاورزان از سموم شیمیایی برای محصولات خود می بایست همراه با آگاهی رسانی به دامداران برای جلوگیری از حضور دام ها در مزارع کشاورزی صورت گیرد تا این حجم از تلفات بر دامداران تحمیل نشود.

 

وی تصریح کرد: انتظار داریم دامداران نیز قبل از حضور دام های خود به خصوص در مزارع کشاورزی نهایت دقت لازم را داشته باشند تا چنین حوادث تلخی که منجر به خسارات مالی شدید به آنان می شود، رخ ندهد.

 

جمشیدی در پایان  گفت: انتظار داریم مردم گزارشات خود را طریق سامانه 110 و پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق سامانه 197به مرکز نظارت همگانی پلیس منتقل کنند .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.