گروه: اخبار استان خبر: 160694 / تاریخ انتشار : 1399/4/19 ساعت : 09:37
در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان مطرح شد

انتقاد امام جمعه دهدشت از بی اثر بودن نشست های شورای فرهنگ عمومی

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: شورای فرهنگ عمومی اگر اثرگذاری و ضمانت اجرایی نداشته باشد خاصیتی ندارد و باید خروجی مثبتی و قابل توجهی برای جامعه داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد  به همراه هیئتی با امام جمعه دهدشت دیدار کردند.

 
در این دیدار محمد علی پیرسبزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان گفت: زمانی که این مسئولیت را پذیرفتیم اتفاقات زیادی در کشور و استان رخ داد که ماجرای دونرخی شدن بنزین و کرونا و اتفاقاتی از این دست موجب شد که فعالیت های این اداره مثل گذشته برگزار نشود.
 
 
پیر سبزی گفت: همه تلاش این دستگاه این است که فعالیت ها برای رعایت حال مردم به بعد از کرونا منتقل شود و به همین خاطر اکثر فعالیت ها در فضای مجازی اجرا شد.
 
 
 
وی افزود: با توجه به شناختی که از قدرت و توانایی  فضای مجازی داریم ۸ جشنواره در گرایش های فرهنگی, هنری , قرآنی در سطح استان برگزارشد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عمده فعالیت هایی که ما در این عرصه در تلاش برای انجام آن ها هستیم  جلسات شورای فرهنگ عمومی است که زمینه ساز توسعه فرهنگ عمومی است.
 
پیر سبزی گفت: در سال ۹۹ دو جلسه این شورا در یاسوج برگزار شد و از جمله برنامه های بود که با توجه موضوعات مختلف مطرح شده  اثر مثبتی داشت. همچنین فعالیت ها و پژوهش های صورت گرفته در این شورا مورد بحث و تبادل نظر قرار داده شد.
 
 
 
وی افزود:  با توجه به شیعه بودن تمامی استان باید پایه کار فرهنگی ما قرآن باشد و در این راه از رهنمودهای امام جمعه محترم  استفاده و به آن ها پایبند خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم این امر مهم را به خوبی انجام دهیم.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین علی وحدانی فر امام جمعه دهدشت گفت: با پیروزی انقلاب شاهد تحولات عظیم در ابعاد مختلف در دنیا بودیم و یکی از برکات انقلاب اسلامی صادر کردن اسلام شیعی به دنیا بود  در صورتی که دنیا تفکرات نادرست و نا صحیحی از اسلام داشند.
 
وحدانی فرگفت: ما در مسأله فرهنگ به معنای عام مهجور ماندیم و این موضوع شامل موضوعات مختلف فرهنگی می شود و معطوف به موضوع خاصی نیست.
 
وی  به اهمیت مساله فرهنگ پرداخت و گفت: امروز در دنیا جنگ های نظامی در حال فروکش کردن است و با توجه به بیانات مکرر رهبرمعظم انقلاب شبیخون فرهنگی بوجود آمده است.
 
وحدانی فر اضافه کرد: اگر اسلام در آندلوس حکومت می کرد و با اتکا به مسائل فرهنگی و ایجاد انحرافات فرهنگی, اسلام را کنار گذاشتند و پس از ۷۰۰سال اسلام آندلس را با مسیحیت عوض کردند.
 
 
امام جمعه دهدشت بیان کرد: وجود برخی از آسیب های فرهنگی نشان می دهد که ما در مسأله فرهنگ درست عمل نکردیم. در حالی که در دنیا هزاران شبکه ماهواره ای وجود دارد که فقط ۱۲ شبکه فارسی زبان برای کودک و نوجوان در حال فعالیت است اما ما فقط یک شبکه برای آن ها داریم.
 
 
 
 
وی با انتقاد از نشست های شورای عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی اگر اثرگذاری و ضمانت اجرایی نداشته باشد خاصیتی ندارد و باید خروجی مثبتی و قابل توجهی برای جامعه داشته باشد.
 
وحدانی فر گفت: برخی از مشکلات ما استانی است و شورای فرهنگ عمومی استان باید در استان در مورد موضوعات مهم و مسائلی که دغدغه شهرستان هاست جلسه گرفته و آن ها مشکل را حل کنند.
 
وی عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی موضوع دیگری است که تضادی با سایر موضوعات ندارد.مهجوریت قرآن در جامعه از دیگر موضوعات است و با توجه به فعالیت هایی که در استان در حال اجراست می تواند اثرات قابل توجهی در سطح جامعه داشته باشد.
 
 
وی گفت: در بخش های دیشموک و قلعه رئیسی شعبه ای از فرهنگ و ارشاد وجود داشته باشد و از ظرفیت های آن ها برای اجرای فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری استفاده شود.
 
 
وحدانی فر ادامه داد: تحکیم بنیان خانواده یکی از معضلاتی است که این روزها با آن موجه هستیم و راهکارهای زیادی در حوزه فرهنگ و هنر برای آن وجود دارد که از جمله آن ها برگزاری تئاتر , شب شعر ,مسابقات وجشنواره های هنری است.
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.