گروه: اخبار استان خبر: 160642 / تاریخ انتشار : 1399/4/18 ساعت : 17:04

امام جمعه دهدشت؛ گوش شنوای مشکلات مردمی/بوی تعفن کانال های فاضلاب صدای مردم را درآورد+فیلم و تصاویر

انباشت زباله در کانال هدایت آبهای سطحی و بوی تعفن فاضلاب معضل تکراری کوی گلزار دهدشت است که ساکنان این محله هر ساله با آن مواجه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس انباشت زباله در کانال هدایت آبهای سطحی و بوی تعفن فاضلاب معضل تکراری کوی گلزار دهدشت است که ساکنان این محله هر ساله با آن مواجه هستند.

بوی نامطبوع ناشی از رهاسازی زباله‌ها در این کانال و پساب فاضلابی که با وزش باد به منزل مردم سرایت می‌کند امانشان را بریده است.
 
در این گرمای طاقت‌فرسای تابستان شدت بو به گلزارنشینان اجازه روشن کردن کولر هم نمی‌دهد این وضعیت زندگی را برای آنها غیر قابل تحمل کرده است.
 
اوضاع نابسامان این کانال نه تنها سیمای شهر را به هم ریخته بلکه سلامتی شهروندان را در معرض خطر قرار داده و مردم را نگران کرده است. بوی تعفن ناشی از زباله و فاضلاب در کانال روباز هدایت آبهای سطحی که مدت‌هاست پاکسازی نشده آرامش ساکنان این بخش از شهر را سلب و آنها را از خدمات شهرداری ناراضی کرده است.
 
 
این محله از شهر که ایام انتخابات پاتوق کاندیداهای شورای شهر و مانور شعارها و ادعاها درباره ساماندهی کانال روباز می شود اما با پایان انتخابات به فراموشی سپرده می شود.
 
 
 
موضوعی که خانم جاودان یکی از اهالی منطقه گلزار دهدشت آن را یادآور شده و با انتقاد از بی توجهی مجموعه مدیریت شهری می گوید« گلزار را موقع انتخابات خوب می‌شناسند با راهیابی به پارلمان محلی و کسب کرسی شورا وعده هایشان بر باد می رود».
 
 
نسیم جاودان با بیان اینکه با وزش باد بوی نامطبوع کانال به درون خانه‌مان سرایت می کند گفت:  فرزندم مشکل تنفسی دارد و در این شرایط سلامت او در معرض خطر است. 
 
 
 
یکی دیگر از دیگر شهروندان ساکن گلزار گفت:  شهرداری نسبت به پاکسازی کانال اقدام نمی‌کند گویا این محله حق استفاده از خدمات شهرداری ندارند. 
 
 موسویان نیز با اشاره به اینکه به تازگی در این محله خانه خریده است افزود:  از سکونت در این محله پشیمانم با توجه به وضعیت فاضلاب قیمت مسکن نیز افت دارد.از سوی دیگر هجوم سگ های ولگرد حشرات موزی و  جانوران امنیت جانی ساکنان این محله بویژه کودکان را تهدید می‌کند. 
 
 
یکی از کارگران خدمات شهرداری در خصوص تنظیف جداول هدایت آبهای سطحی می‌گوید: این کانال‌ها در چندین محله از شهر واقع شده و نظافت انها کار دشواری است. همچنین  به علت عمق جداول  تنظیف ان تنها با لودر امکانپذیر است.
 
و حالا شهروندان ساکن کوی گلزار دهدشت در هوای گرم تابستان و شرایط کرونایی علاوه بر دلهره ابتلا به این ویروس منحوس نگران بیماری‌های تنفسی ناشی از فاضلاب و زباله‌های رها شده در این کانال هستند.
 
 
گفتنی است که حجت الاسلام وحدانی فر  امام جمعه دهدشت با همراه ساختن معاون شهرداری دهدشت به چند نقطه از شهر دهدشت رفته و مطالبات مردم در زمینه های مختلف را مورد بررسی قرار دادند.
 
 
در ادامه فیلم و تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.