گروه: اخبار استان خبر: 160624 / تاریخ انتشار : 1399/4/17 ساعت : 16:03
جزئیات نشست شورای سلامت بویراحمد؛

ارسال پیامک تشییع جنازه ممنوع شد/ پلمپ در انتظار باغ ها و مکان های تفریحی فاقد مجوز تنگ مهریان+تصاویر

ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان بویراحمد در فرمانداری مرکز استان تشکیل شد که در این جلسه مقرر شد باغ ها و مکان های تفریحی فاقد مجوز تنگ مهریان پلمپ شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان به ریاست  فرماندار بویراحمد،  معاون دادستان،  سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد و  شهردار یاسوج با محوریت افزایش مبتلایان کووید 19 شهرستان و اتخاذ تصمیم در خصوص تالارهای پذیرایی و باغهای گردشگری در سالن فرمانداری برگزار شد. 

 

سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش مبتلایان کووید 19 در شهرستان بویراحمد گفت: تا قبل از شروع بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و عادی شدن بیماری برای مردم و بازاریان و در ادامه هم برگزاری مجالس عروسی و ترحیم، بیشترین درصد مثبت از نمونه های گرفته شده شاید به 10 درصد هم نمی رسید اما در حال حاضر با اینکه طبق پروتکل وزارتی محدودیت هایی هم در تعداد نمونه ها بوده ولی آمار مثبت ها گاهی به 30 درصد هم رسیده است.

 یزدانپناه افزود: بیشترین دلیل افزایش بیماران مثبت در شهرستان، برگزاری مراسم ختم و مجالس عروسی و همچنین باغهای گردشگری غیرمجاز در شهرستان و بیشتر تنگ مهریان و آبشار است، که بدون رعایت حتی ابتدایی ترین اصول پروتکل بهداشتی اقدام به ارائه خدمت می کنند.

 

وی عنوان کرد؛ در این زمان حساس باید تمامی ادارات و نهادها به کمک مرکز بهداشت بویراحمد بیایند تا بتوانیم وضع موجود را کنترل کنیم و مرکز بهداشت بویراحمد با متخلفین بهداشتی و کسانی که با سهل انگاری سلامت مردم را به خطر می اندازند برخورد قاطع خواهد کرد.

در ادامه جلسه معاون دادستان از حمایت قاطع از مرکز بهداشت بویراحمد در زمینه ی برخورد با متخلفین بهداشتی ، تالارها و باغهای گردشگری غیر مجاز خبر داد و سایر اعضاء که نمایندگان ادارات و تالارها هستند، نیز به تشریح اقدامات خود و ارائه ی پیشنهادهایی در زمینه ی مبارزه با کووید 19 و جلوگیری از شیوع این بیماری پرداختند.

 

در پایان فرماندار بویراحمد، ضمن قدردانی از اقدامات و تلاشهای مرکز بهداشت  شهید دامیده و دیگر دستگاهها، در پیشگیری و مقابله باکووید 19، به جمع بندی مصوبات پرداخت و در رابطه با پیگیری دقیق مصوبات تا حصول نتیجه و عزم جدی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی مطالبی عنوان  کردند، که پس از بحث و بررسی و تبادل نظر اعضاء  موارد زیر مصوب گردید.

 

1. همه ی باغها و تالارهای مجاز و غیر مجاز تا شنبه تعطیل هستند و دستگاههای متولی اداره صمت، میراث فرهنگی و شهرداری  تالارها و باغهای بدون مجوز را به فرمانداری، مرکز بهداشت و دادستان معرفی نمایند. 

 

2. تیم بازرسی شامل نماینده صمت، میراث فرهنگی، تعزیرات، فرمانداری، اماکن، نیروی انتظامی و معاون دادستان با نظارت مرکز بهداشت تمامی تالارها  و باغهای گردشگری غیرمجاز را پلمپ خواهند کرد.

 

3.شهرداری موظف است تمامی بنرهای تدفین و تشییع را در سطح شهر جمع آوری کرده و اجازه نصب هیچ بنری با چنین موضوعی را ندهد.

 

4.مخابرات به شرکت های زیر ساخت اعلام کند هیچگونه پیامک تشییع و تدفین ارسال نشود.

 

5. دوره ی آموزشی توسط مرکز بهداشت جهت تالارداران و باغداران گردشگری برگزار شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.