گروه: اخبار استان خبر: 160599 / تاریخ انتشار : 1399/4/17 ساعت : 14:14

آتش سوزی جنگل ها و مراتع سرآسیاب بهمئی به روز سوم کشید+فیلم

از شامگاه روز 15 تیرماه تاکنون آتش به جان بخشی از جنگل ها و مراتع شهرستان بهمئی افتاد و همچان به پیش می رود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛از روز 15 تیرماه تاکنون آتش به جان بخشی از جنگل ها و  مراتع شهرستان بهمئی افتاد و همچان به پیش می رود.

این آتش سوزی که شامگاه روز  پانزدهم رخ داد بعد از سه شبانه روز همچان گونه های مختلف گیاهی و جانوری به به کام خود می کشد.

آتش سوزی ابتدا از نزدیکی روستای تلخدان شروع شد و کم کم به مراتع کنار روستای متروکه کیمه رسید و اکنون مراتع نزدیک روستاهای جوله خران و گاودانه در حال سرایت است.

گرمای هوا،وزش باد،پوشش گیاهی متراکم،وجود انبوه طرح های بادامکاری در این منطقه بر شدت سرایت این آتش سوزی می افزاید.

در این حادثه تلخ تاکنون دو نفر از پرسنل زحمتکش اداره منابع طبیعی شهرستان بهمئی در حین تلاش برای اطفای حریق دچار حادثه شدند که از ناحیه پا آسیب دیدند.

یکی از پرسنل آسیب دیده منابع طبیعی شهرستان که بر اثر شدت آسیب دیدگی توان اعزام مجدد به محل حادثه را نداشت، با اعلام شدت بالای آتش سوزی،گفت:مسئولان استانی باید برای اطفای حریق چاره اندیشی کنند،تمام تجهیزات ما به چند عدد دمنده اطفای حریق ختم می شود که جوابگوی خاموش کردن این حجم از آتش نیست.

این مراتع در بخش سرآسیاب یوسفی از توابع شهرستان بهمئی قرار دارند که گونه غالب درختی در آن را بادام تلخ تشکیل می دهد و سالیان نچندان دور این درختان با اجرای طرح های بادامکاری توسط منابع طبیعی این شهرستان تقویت شدند.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.