گروه: اخبار استان خبر: 160522 / تاریخ انتشار : 1399/4/15 ساعت : 16:56
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

واکنش مدیرکل صنعت و معدن به عدم عرضه سیمان توسط فروشندگان؛ امتناع یا احتکار؟

مدیر کل صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فراوانی محصول سیمان در شهر یاسوج گفت: احتکار در خصوص محصول سیمان در شهر یاسوج وجود ندارد.

سالار حسین پور در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص موضوعی به نام احتکار سیما در شهر یاسوج گفت: موردی در خصوص احتکار در بازار مشاهده نشده است، در شرایط حاضر محصول سیمان در سطح گسترده وجود دارد.

 

وی تاکید کرد: ممکن است شهروندان به مکان های عرضه کننده سیمان مراجعه کرده باشند، و عرضه کنندگان از دادن سیمان امتناع کرده باشند اما این کار به معنی احتکار نیست.

 

حسین پور بیان کرد: شهروندان در مواردی که عرضه کنندگان سیمان از فروش سیمان امتناع کنند، موضوع را اطلاع داده تا با آنها برخورد شود.

 

وی افزود: اتحادیه انجمن سیمان ایران به صورت سراسری سیمان را  13 الی 14 درصد افزایش قیمت داده است، و این موضوع را به سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کرده است که از روز 10 تیر قابلیت اجرا داشت، اما هنوز این موضوع در استان اجرایی نشده است.

 

مدیرکل صنعت و معدن استان در حالی از عدم عرضه سیمان با عنوان " امتناع " یاد می کند که در فرهنگ لغت رایج معین کلمه احتکار به معنای " انبار کردن و نگاهداشتن کالا به قصد گران فروختن " است ؛ همان مساله ای که عملا در بازار مشاهده می شود و مسئولان نیز به آن اذعان دارند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.