گروه: اخبار استان خبر: 160438 / تاریخ انتشار : 1399/4/14 ساعت : 10:38
چند خبر از پلیس کهگیلویه و بویراحمد

تقدیر دفتر جانشین فرماندهی کل قوا از عملکرد پلیس استان/جعل و‌‌ کلاهبرداری 26 میلیاردی در یاسوج

مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا در جمع مسئولان ارشد انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد خوب و هوشمندانه پلیس کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نزاع و درگیری تقدیر کرد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پلیس کهگیلویه وبویراحمد با سه خبر مهم در راس اخبار استان قرار گرفته است.

 

تقدیر از عملکرد هوشمندانه پلیس کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نزاع و درگیری

مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا در جمع مسئولان ارشد انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد خوب و هوشمندانه پلیس کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نزاع و درگیری تقدیر کرد .

 

سردار "علیرضا جزینی" مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا به همراه هیئت همراه با حضور در استان ضمن دیدار با سردار"مهدی انصاری" از نزدیک اقدامات این فرماندهی را مورد بررسی قرار دادند.

 

گفتنی است، سردار جزینی در جلسه با فرمانده و جمعی از مسئولان ارشد انتظامی استان طی سخنانی با  اشاره به تنوع و تعدد مأموریت های ناجا، گفت: تمامی سازمان های مسئول و دستگاه ها باید همچون گذشته به تعامل سازنده و شایسته خود با دستگاه های متولی نظم و امنیت ادامه دهند تا بتوانیم برای توسعه نظم و انضباط اجتماعی و ارتقاء احساس امنیت عمومی مردم گام های موثر، پایدار و ارزشمندی برداریم.

 

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولیت یک فرصت است و باید ازآن فرصت استفاده کرد که باید تلاش کنیم که امروزمان به مانند دیروز نباشد و برای ارائه خدمت به مردم که همانا ولی نعمتان ما هستند تلاش مضاعف کنیم.

سردار جزینی، عملکرد پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد را در اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی به ویژه کاهش نزاع و درگیری را قابل تقدیر دانست و خاطر نشان کرد: بی تردید تعامل و همدلی سازنده با مردم و سرعت عمل در خدمت رسانی مطلوب به آنان، رضایت حق تعالی را در پی خواهد داشت و همان گونه که تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی صادقانه است، اجر آن نیز از سوی خداوند بسیار والا خواهد بود.

 

لازکم بذکر است، در ابتدای این جلسه؛ سردار "مهدی انصاری" فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از عملکرد پلیس استان، توفیقات به دست آمده و همچنین چالش ها و نیازمندی های این فرماندهی را بیان کرد.

*****************

انهدام باند سارقان احشام در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دنا ازدستگیری سه سارق حرفه ای احشام و کشف 234 رأس دام و 4 راس گاو مسروقه خبر داد.

 

سرهنگ "گودرز رستمی" با اعلام این خبر، اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در سطح شهرستان دنا و بویراحمد موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی ۳ سارقان احشام را پس از شناسایی طی عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به سرقت احشام در سطح شهرستان های بویراحمد و دنا اعتراف و 234 رأس دام و 4 رأس گاو مسروقه از آنان کشف شد.

 

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دنا با اشاره به این که  کارشناسان ارزش احشام مسروقه را ۸ میلیارد ریال اعلام کرده اند خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و روانه زندان شدند.

 

*********************

جعل و‌‌ کلاهبرداری 26 میلیاردی در یاسوج

 

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف 26 میلیارد ریال جعل و کلاهبرداری از حساب یک شرکت دولتی و دستگیری 6 نفر در این رابطه خبر داد.

 

سردار"مهدی انصاری" در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر این که شخصی طی 2 فقره نامه جعلی منتصب به مقام قضائی مبلغ 26 میلیارد ریال از حساب یک شرکت دولتی برداشت کرده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی افزود:کار آگاهان پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با انجام تحقیقات فنی و تخصصی و تعامل با نماینده حقوقی و حراست یکی از بانک ها پرینت حساب  مقصد کلاهبردار را مورد بررسی قرار دادند.

 

 این مقام انتظامی استان تصریح کرد: در بررسی مأموران مشخص شد، مبالغ برداشتی توسط  شخص کلاهبردار به مبلغ 3 میلیارد و 900 میلیون ریال بابت خرید طلا، 13 میلیارد و 550 میلیون ریال بابت خرید 4 دستگاه خودرو شامل: هایما، سوناتا، جک و سمند، 5 میلیارد ریال به حساب خواهرش و مابقی مبلغ را به حساب خودش نزد بانک ملی واریز کرده است.

 

سردار انصاری با اشاره به این که دستور ممنوع الخروجی برای متهم  اصلی پرونده صادر شد، بیان داشت: مأموران با انجام تلاش های شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی متهم اصلی و 5 متهم دیگر پرونده را دستگیر که متهمان در بازجویی های اولیه به بزه انتسابی خود اعتراف و طلاهای خریداری شده توسط متهم به مقدار تقریبی 450 گرم کشف و خودروها توقیف شدند.

 

فرمانده انتظامی استان با اشاره به این که متهمان دارای سابقه کیفری در زمینه جعل و کلاهبرداری می باشند، خاطرنشان کرد: آنها پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.