گروه: اخبار استان خبر: 160437 / تاریخ انتشار : 1399/4/14 ساعت : 12:53

شهردار یاسوج برای پارک جنگلی نسخه پیچید

شهردار یاسوج از پیشرفت مطلوب پروژه های مهم خدمات رسانی به پارک جنگلی خبر داد و گفت: در قالب این طرح، آب رسانی، گازرسانی و توسعه شبکه برق و روشنایی منطقه را خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نستهن مقدم با بیان اینکه توسعه سرمایه گذاری و اشتغال زایی ظرفیت سازی در حوزه زیرساختی را طلب می‌کند، اظهار کرد: فاز دوم ارتقای زیرساختی در محدوده پارک جنگلی یاسوج در دست اقدام است.

مقدم با اشاره عنوان کرد: در حوزه روشنایی از طریق ۲۰ پروژکتور که با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا و بسیار کم مصرف و البته تولید داخل هستند، ۳۵ هکتار از منطقه به شکل مستقیم و ۱۰ هکتار به شکل غیرمستقیم در قالب فاز دوم روشنایی منطقه زیر پوشش قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای این پروژه ۲ میلیارد تومان هزینه خواهد شد، اظهار کرد: در فاز اول این پروژه نیز در سال 97 روشنایی منطقه با بهره گیری از پوشش ۳۵ هکتاری روشنایی اجرا شد که با بهره برداری از پروژه جدید، اراضی تحت پوشش مستقیم روشنایی به 70 هکتار خواهد رسید.

شهردار یاسوج همچنین با اشاره به اینکه ارتقای زیرساخت‌ها می‌تواند عامل مؤثری در افزایش امنیت و رضایت گردشگران حاضر در منطقه باشد، اظهار کرد: عملیات گاز رسانی و توسعه شبکه آب با استفاده از انتقال آب از طریق پمپاژ به منبع نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای این آبرسانی و گاز رسانی نیز سه میلیارد تومان هزینه خواهد شد، ابراز کرد: اجرای لوله گذاری و تأسیسات آب رسانی به طول 5 کیلومتر و خط انتقال گاز به طول 1/5کیلومتر هم اکنون در دست اجراست و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

شهرداری یاسوج تاکید کرد: در اجرای این طرح ها و طرح هایی که اردیبهشت 97 در پارک جنگلی به بهره برداری رسید، هیچگونه تخریب زیست محیطی اعم از قطع یک شاخه درخت صورت نگرفته است.

مقدم تصریح کرد: طرح جامع گردشگری پارک جنگلی و آبشار نیز بزودی برای طرح و تصویب به کارگروه گردشگری استان ارسال خواهد شد که با بزودی از جزئیات و مزایای این طرح نیز رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پارک بکر و طبیعی جنگلی یاسوج به مساحت بیش از 930 هکتار پیش از این، فاقد زیرساخت‌های مختلف از جمله آب شرب، روشنایی و گاز بود و در امکان حضور خانواده ها و گردشگران در این محیط فراهم نبود که طی دو سال گذشته با تعریف و بهره برداری از پروژه های فوق توجه ویژه ای به این موضوع شده است و فرصت مناسبی را نیز برای سرمایه گذاری در این پارک رقم زده است.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.