گروه: اخبار استان خبر: 160414 / تاریخ انتشار : 1399/4/13 ساعت : 18:08

قصه پردرد آتش سوزی جنگل های کهگیلویه و بویراحمد این بار به چیتاب رسید+ تصاویر

جنگل های کهگیلویه و بویراحمد این روزها به درد بی علاج آتش سوزی های پی در پی دچاره شده است که این امر باعث شده هر روز از نقاط مختلف استان شاهد آتش سوزی مراتع باشیم تا دقایقی پیش تصاویری از آتش سوزی های کوه چیتاب به این رسانه مخابره شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جنگل های کهگیلویه و بویراحمد افزون بر دردهای همچون قطع بی رویه درختان، شکار گونه های جانوری و از بین بردن پوشش های گیاهی ، به درد بی علاج آتش سوزی های پی در پی نیز دچاره شده است.

 با فرارسیدن فصل گرما آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه وبویراحمد به دغدغه ای برای محیط بانان و فعالان محیط زیست در این استان تبدیل  می شود.

 
بارندگی‌های زیاد در بهار امسال منجر به رشد پوشش علفی و سطح مراتع استان کهگیلویه وبویراحمد شد و افزایش نامتعارف دما در تابستان روز به روز بر وقوع بیشتر آتش سوزی ها دامن می زند.

بعد از گرم شدن هوا شاهد بروز آتش سوزی های متعدد در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم. آتش سوزی ها می توانند دلایل متعددی داشته باشند اما یکی از دلایل مهم آتش سوزی های در استان عوامل انسانی است.

بعد از آتش سوزی های که در مناطق گچساران و باشت بروز داد و باعث گرفته شدن جان البرز زارعی طبیعت دوست هم استانی شد، هر از چندگاهی شاهد بروز اتش سوزی در نقاط مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد هستیم .

در آخرین مورد این آتش سوزی ها منطقه چیتاب شهرستان بویراحمد دچار آتش سوزی شده است

 هنوز براوردی از میزان خسارت وارده با وجود تماس های مکرر با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان و عدم پاسخگویی این مسئول وجود ندارد .

تصاویر  تکمیلی آتش سوزی های چیتاب در زیر آمده است؛

 


 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.